ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. Горбачевського
Кафедра фізичної реабілітації, здоров'я людини та фізичного виховання.
303 28 Березень 2017
Студенти ТДМУ опановують нові види спорту

Нещодавно двоє студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Віктор Гунька і Вадим Ванджура взяли участь в одному з нових видів спортивних змагань «Гонка нації», які відбулися в туристичному комплексі «Буковель». Випробувати свою силу, спритність і витривалість приїхало понад 500 спортсменів зі всієї України. Цей вид змагань є новим для України, але у світі він здобуває  все більшу популярність.

Подібні перегони з перешкодами проводять у США (SPARTAN RACE, TOUGH MUDDER, SUPER HERO, MUD RUN, THE COLOR RUN) та Австралії (TRU GRIT). До цієї естафети підключаються і країни Європи. Як правило, змагання складаются з трьох етапів: «Забіг Сили» (5+ км і 15 перешкод), «Забіг Волі» (13+ км і 20 перешкод), «Забіг Духу» (21+ км і 25 перешкод).

Нашим студентам вдалося увійти до 50 кращих учасників змагань. Вони продовжують тренуватися і готуватися до наступних перегонів.

«Цього разу всі учасники бігли 9 км і долали 20 перешкод. Даний вид спорту вимагає витривалості, виваженості, поміркованості, сили і любові. Ми обоє займаємося кросфітом, який також є новим для нашої країни. Він також розрахований на те, аби розвивати витривалість. У кросфіті поєднуються важка і легка атлетика. Щодо участі в змаганнях, то ми виступали в категорії «Еліта», в якій переможці мали шанс виграти грошовий приз, страхівку на 20 тися Євро і поїхати на змагання до Нідлерландів. Ми будемо далі готуватися і виступати у «Гонці нації». Вважаю, що бути у п’ятдесятці кращих з 500 спортсменів – добрий результат. Потрібно сказати, що перемогу у перегонах здобули кандидати і майстри спорту з легкої атлетики. Ці змагання є досить популярними серед професійних спортсменів і аматорів», – розповів Віктор Гунька.

Щодо категорій учасників, то в класі «ELITE» виступають найвитриваліші і найпідготовленіші атлети, які прагнуть стати першими. В категорії «STANDARD» свої сили і витривалість зможуть випробувати всі бажаючі віком від 18 років. Мета – подолати дистанцію і фінішувати. Забіг «MILITARY» має військовий характер. Особливо цікавим цей забіг є для правоохоронців, військовослужбовців, рятувальників. Формат «TEAM» для прихильників командної гри.

Ми ж бажаємо нашим студентам залучати до цього виду спорту і змагань інших своїх колег і успішно виступати у наступних іграх «Гонки нації».