70 28 Березень 2017
Студенти ТДМУ опановують нові види спорту

Нещодавно двоє студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Віктор Гунька і Вадим Ванджура взяли участь в одному з нових видів спортивних змагань «Гонка нації», які відбулися в туристичному комплексі «Буковель». Випробувати свою силу, спритність і витривалість приїхало понад 500 спортсменів зі всієї України. Цей вид змагань є новим для України, але у світі він здобуває  все більшу популярність.

Подібні перегони з перешкодами проводять у США (SPARTAN RACE, TOUGH MUDDER, SUPER HERO, MUD RUN, THE COLOR RUN) та Австралії (TRU GRIT). До цієї естафети підключаються і країни Європи. Як правило, змагання складаются з трьох етапів: «Забіг Сили» (5+ км і 15 перешкод), «Забіг Волі» (13+ км і 20 перешкод), «Забіг Духу» (21+ км і 25 перешкод).

Нашим студентам вдалося увійти до 50 кращих учасників змагань. Вони продовжують тренуватися і готуватися до наступних перегонів.

«Цього разу всі учасники бігли 9 км і долали 20 перешкод. Даний вид спорту вимагає витривалості, виваженості, поміркованості, сили і любові. Ми обоє займаємося кросфітом, який також є новим для нашої країни. Він також розрахований на те, аби розвивати витривалість. У кросфіті поєднуються важка і легка атлетика. Щодо участі в змаганнях, то ми виступали в категорії «Еліта», в якій переможці мали шанс виграти грошовий приз, страхівку на 20 тися Євро і поїхати на змагання до Нідлерландів. Ми будемо далі готуватися і виступати у «Гонці нації». Вважаю, що бути у п’ятдесятці кращих з 500 спортсменів – добрий результат. Потрібно сказати, що перемогу у перегонах здобули кандидати і майстри спорту з легкої атлетики. Ці змагання є досить популярними серед професійних спортсменів і аматорів», – розповів Віктор Гунька.

Щодо категорій учасників, то в класі «ELITE» виступають найвитриваліші і найпідготовленіші атлети, які прагнуть стати першими. В категорії «STANDARD» свої сили і витривалість зможуть випробувати всі бажаючі віком від 18 років. Мета – подолати дистанцію і фінішувати. Забіг «MILITARY» має військовий характер. Особливо цікавим цей забіг є для правоохоронців, військовослужбовців, рятувальників. Формат «TEAM» для прихильників командної гри.

Ми ж бажаємо нашим студентам залучати до цього виду спорту і змагань інших своїх колег і успішно виступати у наступних іграх «Гонки нації».