ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. Горбачевського
Кафедра фізичної реабілітації, здоров'я людини та фізичного виховання.
Теніс – настільна гра

Для цілеспрямованих людей існує не один вид спорту, до яких можна віднести і настільний теніс. Від такої гри ми отримуємо і користь, і задоволення. Якщо займатися регулярно, можна досягти певних висот у цьому спорті. Ігровий вид спорту є найпоширенішим. Крім вольових якостей, які він виробляє, ще зміцнюється здоров`я і прагнення до вдосконалення. Кожен бажаючий може зіграти в настільний теніс. Правила гри нескладні. Головне – мати бажання і зрозуміти, що такий вид спорту розвиває спритність.

Що входить в поняття “теніс”

Теніс – це прекрасне проведення часу не тільки для тих, хто вже має навички, а й для новачків, які вперше взяли ракетку в руки. Головне позитивна якість цього спорту – зручність. Це тому що потрібно мати невеликий спортивний інвентар, щоб грати в настільний теніс. Правила гри може розповісти інструктор або напарник, з яким будете проводити гру. Таким спортом можна займатися будь-де,тому що місця для проведення гри багато не треба.

Чим корисна гра в теніс

Теніс корисний тим, що зміцнює судини серця. Для цього важлива фізична підготовка гравця. У цьому виді спорту також важливу роль відіграє пам`ять, тому що потрібно добре запам`ятати правила гри. Настільний теніс допомагає розвивати також зорову і рухову пам`ять. Завдяки цьому гравець краще засвоює елементи техніки і розвиває мислення різні комбінації. Дуже важливо в грі відчувати м`яч. Таке відчуття механічно підключає логічне мислення, яке допомагає зрозуміти психологію суперника. Під час гри людина аналізує, спостерігає, зіставляє. Важливо, щоб швидкість логічного мислення збігалася з реакцією. Правила гри теж добре запам`ятовуються при регулярних тренуваннях. Щоб постійно було відчуття готовності, потрібно вміти контролювати свій емоційний стан. Тільки так можуть проявлятися найпрекрасніші якості спортсмена як особистості. Щоб досягти великого успіху, важливо мати в собі вольові якості: наполегливість, витримку і цілеспрямованість. Настільний теніс також виробляє рішучість, самостійність і ініціативність. А для цього потрібно боротися з лінню і слабкістю.

Навіть, якщо надумаєте проводити вдома матчі в настільний теніс, правила гри все одно потрібно засвоїти добре. Початок гри полягає у виборі гравця, який буде починати сет (за жеребом). Це робиться по-різному. У змаганнях для любителів проводиться пробна гра з декількох подач, щоб визначити початківця. Або прокочується м`ячик по тенісному столу, і у кого м`ячик зупиниться ближче до закінчення столу, той і починає партію в настільний теніс. Правила гри такі, що починається сет з подачі м`яча.

Правила гри

Ракетка і м`яч під час гри мають бути за краєм столу і вище стільниці. Той гравець, який подає, повинен тримати м`яч на долоні і підкидати не нижче ніж на 15 сантиметрів. Коли м`яч починає падати, в цей момент гравець повинен завдати удару по м`ячу ракеткою. Правильна подача вважається, якщо м`яч стосується столу подає, летить над сіткою і потрапляє на стіл суперника. Якщо м`яч зачіпає сітку, то спробу подачі потрібно повторити. Важливо робити удар так, щоб м`яч завжди зупинявся тільки на половині столу суперника. Виграшне очко буде зараховано тому гравцеві, чий удар в сеті буде останнім. .

Загальні терміни, які вживаються в грі:

– Матч. Є кілька систем, за якими оцінюють гру, буває від 5 до 9 сетів. Виграє матч той, хто переміг в найбільшій кількості сетів.

– Сет. Закінчується сет, коли гравець набирає одинадцять виграшних очок. Якщо сталася нічия 10х10, то гравці грають до того часу, поки не буде переваги в два очки.

– Очко. Гравець отримує очко, якщо його суперник зробив такі помилки:

– не встиг відбити м`яч;

– подача виконана неправильно;

– м`яч два рази вдарив по столу;

– після подачі або удару м`яч впав на його сторону;

– удар по м`ячу стався ще до приземлення на стіл;

– торкнувся рукою м`яча, столу або зрушив стіл з місця.

А тепер важливо вивчити ці правила і завжди бути у виграші.

  1. Визначення термінів.

1.1. Федерація тенісу України (ФТУ) — всеукраїнська громадська організація Федерація тенісу України має статус національної, є неприбутковою організацією, головним статутним завданням якої є розвиток тенісу в Україні. Регламент проведення національних змагань в Україні — це правила проведення змагань, де вказано обов’язки всіх задіяних сторін, а саме: Федерації тенісу України, гравців, тренерів, організаторів турнірів, суддів, які розділяють статутні завдання ФТУ. 1.2. Календар турнірів — це офіційний календар турнірів з тенісу, які проводяться під егідою ФТУ в Україні, заявляються за правилами цього регламенту та затверджуються Президією ФТУ. 1.3. Турнір — це офіційні змагання з тенісу, які заявлені за правилами цього регламенту та внесені до календаря турнірів ФТУ. 1.4. Гравець — це особа, яка перебуває в офіційному реєстрі гравців ФТУ (Додаток №8). 1.5. Суддя — це особа, яка прослухала суддівський семінар, пройшла тестування і має відповідну суддівську категорію ФТУ. 1.6. Рейтинг — це система підрахунку статистичних даних гравців, на підставі якої визначається відбір гравців на турнір (Додаток №1). 1.7. Організатор турніру — це юридична або фізична особа, яка виконує правила та вимоги цього регламенту з проведення змагань. 1.8. Сертифікований тенісний клуб — це юридична чи фізична особа, що є в списку офіційних тенісних клубів України, розміщених на сайті ФТУ. 1.9. Сертифіковані тенісні корти — це тенісні корти, що є в списку офіційних тенісних кортів України, розміщеного на сайті ФТУ. 1.10 Початок турніру — це перший день ігор основної сітки. 1.11. Програма змагань — це строки проведення турніру, які зазначені у календарі турніру. 1.12. Формат змагань — це певна кількість індивідуальних, парних та змішаних розрядів по кожній віковій категорії. 1.13. Суддівська колегія — це склад суддів, призначений організаторами турніру та затверждений ФТУ. 1.14. Переможець — це гравець, який набрав найбільшу кількість перемог. 1.15. Дисциплінарний комітет — це комітет ФТУ, який приймає апеляції від гравців, до яких були застосовані штрафні санкції з боку головних суддів, призначає покарання за порушення цього Регаменту та робить висновки щодо доцільності нарахування штрафних санкцій до гравців, організаторів та суддів. 1.16. Тренер — це представник гравця/гравців, який прослухав тренерський семінар, пройшов тестування та має відповідну спеціальну освіту 1.17. Авторизація гравця — у 2015 році ФТУ ліквідує поняття «авторизований гравець» (Додаток №7). 1.18. Авторизація турніру — підтвердження статусу турніру між організатором турніру, підрозділом та офісом ФТУ. 5 1.19. Індивідуальний член — це особа, яка подала заявку на вступ до ФТУ та сплатила членський внесок. 1.20. Заявочний внесок — це внесок від організаторів турнірів за включення турніру до офіційного Каленадря ФТУ.

  1. Загальні положення.

2.1. Всі турніри, що проводяться в Україні в 2015 році під егідою Федерації тенісу України, розподіляються на Категорії А, I, ІІ та ІІІ. 2.2. Турніри категорії А та міжнародні турніри: — Чемпіонати України серед юнаків та дівчат до 12, 14, 16, 18 років та дорослі; — Кубок України серед дорослих; — Міжнародні турніри Tennis Europe (ТЕ) серед юнаків і дівчат до 12, 14, 16 років; — Міжнародні турніри International Tennis Federation (ITF) серед юнаків та дівчат до 18 років; — Всеукраїнські турніри «Український тенісний тур» серед юнаків та дівчат до 10, 12, 14 років; — Всеукраїнський тенісний турнір «Огляд-конкурс» серед юнаків та дівчат до 10 років; — Всеукраїнський підсумковий турнір «Мастерс» (за підсумком турнірів «Український тенісний тур») серед юнаків та дівчат до 10, 12, 14 років; 2.3. Турніри категорії I мають обмеження щодо кількості турнірів у календарний рік, ІI та ІІІ проводяться організаторами відповідно до правил і вимог цього Регламенту. Кількість турнірів категорії 1 не повинна перевищувати наступну кількість у кожній віковій категорії у календарний рік: До 10 років — 8 турнірів першої категорії До 12 років — 12 турнірів першої категорії До 14 років — 12 турнірів першої категорії До 16 років — 10 турнірів першої категорії До 18 років — 5 турнірів першої категорії Дорослі — 4 турнірів першої категорії 2.4. Регіональні турніри. Регіональні турніри — це турніри під егідою ФТУ в яких можуть приймати участь не зареєстровані в ФТУ гравці. Регіональний турнір може бути внесений в календар ФТУ за 1 місяць до початку. Рейтингові очки за регіональні турніри не нараховуються. Заявочний внесок гравців на регіональний турнір не повинен перевищувати 200 гривень. У 2015 році вікові групи відповідають наступним рокам народження гравців: 6 10 років і молодше — 2005 року народження та молодше. Та старше 8 років, що народилися після 2008 року включно. 12 років і молодше — 2003 року народження і молодше, та для гравців, які досягли 10 річного віку на момент початку турніру. 14 років і молодше — 2001 року народження та молодше. Та старше 11 років, що народилися після 2004 року включно. 16 років і молодше — 1999 року народження та молодше. Та старше 13 років, що народилися після 2002 року включно. 18 років і молодше — 1997 року народження та молодше. Та старше 13 років, що народилися після 2002 року включно. Дорослі гравці — гравці, старші за 14 років, що народилися до 2001 року включно. Організатори у особливих випадках (за погодженням з офісом ФТУ) мають право допустити до змаганнь гравців із молодших вікових категорій, але рейтинг для них нараховуватися не буде.

  1. Права та обов’язки Федерації тенісу України.

3.1. Приймає заявки на проведення турнірів А, I та II категорії від відокремлених підрозділів ФТУ до 1 листопада 2015 року на перше півріччя 2016 року, та до 1 квітня 2016 року на друге півріччя 2016 року, затверджує категорії, формує календар змагань на перше півріччя 2016 року до 15 листопада 2015 року та на друге півріччя до 1 травня 2016 року. 3.2. Формує календар змагань категорії А до 15 жовтня 2015 року на перше та друге півріччя 2015 року. 3.3. Публікує оновлений рейтинг результатів минулого тижня щочетверга. Додаток №1 «Система підрахунку офіційного рейтингу Федерації тенісу України». 3.4. Веде офіційний реєстр гравців. 3.5. Приймає заявки та відмови від гравців на турніри категорії А, I та ІІ тільки через online сервіс на сайті http://www.ftu.org.ua. Додаток №3. «Форма відмови гравця від участі в турнірах категорії А, І та ІІ». 3.6. Бере участь у формуванні остаточного списку гравців турнірів Tennis Europe (ТЕ), що проводяться в Україні. 3.7. Приймає від організаторів та публікує кожну середу на офіційному сайті положення про турніри категорії А, І та ІІ не пізніше ніж за місяць до початку турніру. 3.8. Складає списки гравців турнірів категорій A, I та ІІ у онлайн режимі після закінчення останньої дати подачі заявок на турнір (Deadline). 3.9. Затверджує список WC на турнірах категорії А, I та ІІ. 7 3.10.Призначає та затверджує суддівську колегію на проведення турнірів категорії А, І, ІІ та ІІІ. 3.11.Постійно проводить моніторинг тенісних клубів, баз, тенісних кортів, з метою дотримання вимог матеріально-технічного стану щодо проведення турнірів, згідно з положенням про створення реєстру тенісних баз. 3.12.Приймає заявочні благодійні внески від організаторів турнірів за включення турніру в офіційний календар ФТУ. 3.13.Контролює дотримання норм цього Регламенту. 3.14.Якщо після остаточної дати подачі відмов кількість гравців у попередніх списках турнірів ІІ категорій не відповідає мінімальній кількості гравців у відповідній категорії, та на момент закінчення реєстрації на турнір кількість гравців не зросла до заявленої категорії, ФТУ знижує категорію турніру до категорії, що відповідає кількості заявлених гравців та обробляє результати турнірів відповідно до зниженої категорії.Винятком є турніри категорії А та І, на цих турнірах категорія зафіксована та не знижується. 3.15.Застосовує штрафні санкції до організаторів турнірів та гравців за недотримання вимог цього Регламенту (Тлумачення: турніри та їх організатори, які порушили правила мінімальної кількості гравців, порушили регламент з приводу організації у поточному році та правил тенісу щодо розміру й оснащенню тенісних кортів, можуть отримати пониження категорії турніру на наступний рік/роки). 3.16.Федерація має право встановлювати на турнірах категорії А рекламну продукцію офіційних спонсорів. 3.17.Федерація затверджує офіційних спонсорів турніру категорій А. 3.18.Федерація проводить авторизацію турнірів та активує ці турніри в системі ФТУ. 3.19.Федерація має право не обробляти результати турнірів, від яких звіт не був надісланий та/або оформлений з порушенням чинного Регламенту

  1. Права та обов’язки організаторів турнірів.

4.1. Подати заявку до відокремленого підрозділу ФТУ на проведення турніру категорій I та ІІ до 15 жовтня 2015 року на перше півріччя 2016 року, та до 1 квітня 2016 року на друге півріччя 2016 року, Додаток №5 «Форма заявки на проведення турнірів категорій I та ІІ». 8 4.2. Зробити заявочний внесок за включення турніру до офіційного календаря змагань не пізніше, ніж за один тиждень після закінчення турніру. 4.3. Провести турнір з використанням програмного забезпечення «Планувальник турнірів», відповідно до вимог цього регламенту. Додаток «Основні вимоги, обов’язкові для проведення турнірів категорій А, I, ІІ та ІІІ». 4.4. Надіслати звіт з турніру (файл турніру) одразу після його закінчення, але не пізніше середи наступного тижня. 4.5. Протягом 7 днів по закінченню турніру надати звіт директора турніру до ФТУ (Додаток №6). 4.6. Кожен турнір ФТУ повинен мати Положення про змагання, затверджене організатором змагань і ФТУ. Підтвердженням затвердження Положення про турнір на офіційному сайті http://www.ftu.org.ua є його розміщення. Положення повинне бути зроблене та опубліковане не пізніше, ніж за місяць до початку ігор першого ігрового дня основної сітки на офіційному саті ФТУ. Турнір, в якому немає положення, буде виключений з календаря ФТУ. 4.7. Кожен турнір повинен пройти авторизацію з офісом ФТУ не пізніше, ніж за один місяць до початку турніру. 4.7. У разі невиконання організаторами турніру пунктів 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6 та 4.7 цього регламенту, турніру, за рішенням Президії, буде знижена категорія або він буде виключений з офіційного календаря на 2015-2016 роки. 4.8. Вимоги до проведення турнірів, згідно заявлених категорій. На 2015 рік для турнірів ФТУ визначені 4 категорії: А, перша, друга та третя. До категорії А належать Чемпіонати України, Кубок України, турніри «Українського тенісного туру», «Всеукраїнські змагання». Турніри категорії А та 1 категорії повинні передбачити в положенні й виконати наступні умови: — На турніри категорії А організатор повинен призначити офіційні готелі. — Мінімальні вимоги для проведення турнірів категорії А, для змагань у закритих приміщеннях — 3 корти, на відкритих рекомендувати гравців, яким буде надано статус Wild Card на Чемпіонатах та Кубках України. — На турнірах категорії А по всіх вікових категорій організатори повинні компенсувати фіналістам турніру у одиночній сітці витрати на проживання та харчування. Мінімальна сума, яку мають компенсувати організатори для гравців з інших міст за проживання та харчування, — 250 грн. на добу, для місцевих гравців — 100 грн. на добу (місцеві гравці — ті, що мешкають не більше ніж 50 км від місця проведення змагань). Ці вимоги мінімальні, організатори мають зробити усе можливе для підвищення кількості гравців, яким буде забезпечено харчування та проживання. Вибір має відбуватися по найвищим зайнятим місцям у змаганнях. Себто, якщо організатори приймають рішення про забезпечення додаткових гравців, то це повинні бути тенісисти, які зайняли 3 місце, потім 4 місце, 5 місце і так далі. На турнірах А категорії у віковій групі до 10 років фінальний етап змагань повинен бути проведенийза олімпійською системою. — На турнірах А категорії у вікових групах до 12 та до 14 років обов’язкове проведення матчу за третє місце між гравцями, які програли у півфіналах. Парні та мікстові змагання обов’язкові для проведення. — На турнірах А категорії у вікових групах до 16, до 18 та серед дорослих всі матчі проводяться за олімпійською системою. Третє місце визначається серед гравців, які програли у півфіналах. Парні та мікстові змагання обов’язкові для проведення. — На турнірах до 10 років організаторам рекомендовано проводити турнір «Фестиваль Tennis 10’s» (Програма фестивалю стартує з літнім сезоном), якщо дозволяють умови клубу. — На турнірах категорії I по всіх вікових категорій організатори повинні компенсувати фіналістам турніру у одиночній сітці витрати на проживання та харчування. Мінімальна сума, яку мають компенсувати організатори для гравців із інших міст за проживання та харчування, — 150 грн. на добу, для місцевих гравців — 50 грн. на добу (місцеві гравці — ті, що мешкають не більше ніж 50 км від місця проведення змагань). Ці вимоги мінімальні, організатори мають зробити усе можливе для підвищення кількості гравців, яким буде забезпечено харчування та проживання. Вибір має відбуватися по найвищим зайнятим місцям у змаганнях. Себто, якщо організатори приймають рішення про забезпечення додаткових гравців, то це повинні бути тенісисти, які зайняли 3 місце, потім 4 місце, 5 місце і так далі. — Суддівство повинно починатися з першого ігрового дня з урахуванням кількості кортів (мінімум один суддя-інспектор на два корти з хард покриттям та один суддя на три корти із грунтовим покриттям). — Кількість сертифікованих суддів та забезпечення має відповідати Додатку №5 цього Регламенту. — На турнірах 1 категорії має бути обов’язково проведений втішний турнір для тих, хто програв в першому колі, або застосовувати схему гри до двох поразок. — Суддівство турнірів, починаючи з 1/2 фіналу, на вишках. 10 — Урочиста церемонія закриття. — Обов’язкові призи: Кубок з написом і, диплом турніру. — Організатор повинен передбачити для всіх гравців час для тренувань. Це має бути визначено в положенні про турнір та на місці проведення турніру. — Обов’язкове проведення парних змагань для всіх вікових категорій, крім категорії до 10 років. — Гравці, які досягли на момент початку турніру повних 10 років та виступають в одиночному розряді до 10 років, мають право приймати брати у парному розряді до 12 років, якщо така вікова категорія присутня на одному і тому ж турнірі. — На змаганнях має бути присутнім лікар або медичний працівник із середньою спеціальною освітою. — Турніри, які проводяться у трьох і більше вікових категоріях, повинні мати не менш двох сертифікованих головних суддів. — Гравцям турніру повинна бути надана вода не менше 0,5 літру на кожну гру основної сітки. — Основна сітка не повинна перевищувати 24 гравці, у разі якщо кількість заявлених гравців перевищує розмір основної сітки головний суддя проводить кваліфікацію. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за комбінованою системою; кожна гра повинна складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: всі ігри для турнірів категорії 1 повинні бути проведені за комбінованою системою; всі ігри для турнірів категорії А повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів для 1 категорії та з 3 тай-брейк-сетів для турнірів категорії А. Парні матчі повинні складатися з двох коротких сетів, з розіграшем вирішального очка, та третій сет — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16, 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; обов’язкове проведення втішного турніру для вікової категорії до 14 років для учасників, які програли у першому колі; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк-сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. Для турнірів, які проходять на критих кортах, можливе використання олімпійської системи проведення. Турніри 2 категорії повинні передбачити в положенні й виконати наступні умови: — В турнірі повинні брати участь не менш 8 гравців. — Обов’язкові призи: Диплом турніру, пам’ятний приз із пам’ятним написом. — Організатор повинен передбачити для всіх гравців час для тренувань. Це повинно бути визначено в положенні про турнір. — Суддівство турніру повинне бути забезпечене відповідно до вимог ФТУ (Додаток №2). — Обов’язкове проведення парних змагань для всіх вікових категорій, крім категорії до 10 років. 11 — Гравці, які досягли на момент початку турніру повних 10 років та виступають в одиночному розряді до 10 років, мають право брати участь у парному розряді до 12 років, якщо така вікова категорія присутня на одному і тому ж турнірі. — Суддівство на вишці з півфіналу. — Турнір має проводитися не більш ніж в трьох вікових категоріях. — На змаганнях має бути присутнім лікар або медичний працівник із середньою спеціальною освітою. — Турніри 2 категорії не можуть проводитися в один тиждень з турніром категорії А. Винятком є турніри другої категорії, які проводяться у тиждень проведення А категорії, але в другій його половині (п’ятниця-неділя), та за винятком міжнародних турнірів, які прирівнюються до турнірів категорії А,; та в один тиждень з міжнародними турнірами категорії А та 1 категорії в одній області. — Турніри категорії 2 можуть проводитися в один тиждень з турнірами першої категорії, але за умови, що турніри проводяться у різних областях України. — Турніри 2 категорії можуть проводитися в один тиждень з іншими турнірами 2 категорії, але тільки якщо турніри проводяться у різних областях України. — Турніри 2 категорії можуть проводитися як за комбінованою системою, так і за системою «плей-офф». Якщо турнір проводиться у вікових категоріях до 10, 12 та 14 роківза системою «плей-офф», то має бути обов’язково проведений втішний турнір для гравців, які програли у першому кол,і або застосовано схему гри до двох поразок. — Якщо кількість гравців у віковій категорії дорівнює менше 4, тоді на турнірах 2 категорії дозволено об’єднання сіток по вікових категоріях. В такому випадку проведення втішного турніру обов’язкове. — Основна сітка не повинна перевищувати 16 гравців, у разі якщо кількість заявлених гравців перевищує розмір основної сітки головний суддя проводить кваліфікацію. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: кожна гра повинна складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів. Парні матчі повинні складатися з двох коротких сетів, з розіграшем вирішального очка, третій сет — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16 та 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк-сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. Для турнірів, які проходять на критих кортах, можливе використання олімпійської системи проведення. Турніри 3 категорії повинні передбачити в положенні і виконати наступні умови: – Турніри 3 категорії не можуть проводитися в один тиждень з турніром категорії А. Винятком є турніри третьої категорії, які проводяться у тиждень проведення А категорії, але в другій його половині (п’ятниця-неділя) та за винятком міжнародних турнірів, які прирівнюються до турнірів категорії А,; та в один тиждень з міжнародними турнірами категорії А та 1 категорії в одній області. 12 – В турнірі повинні брати участь не менш 5 гравців. – Обов’язкові приз — диплом турніру. – Суддівствво турніру повинно бути забезпечене відповідно до вимог, які вказані у Додатку №5 цього регламенту. – Обов’язкове проведення парних змагань для всіх вікових категоріях, крім категорії до 10 років. — Гравці, які досягли на момент початку турніру повних 10 років та виступають в одиночному розряді до 10 років, мають право брати участь у парному розряді до 12 років, якщо така вікова категорія присутня на одному і тому ж турнірі. – Суддівство на вишці фіналів. – Турнір має проводитися не більш ніж у трьох вікових категоріях. — На змаганнях має бути присутнім лікар або медичний працівник із середньою спеціальною освітою. – Турнір може проводитися як за комбінованою системою, так і за системою «плей-офф». — Якщо кількість гравців у віковій категорії дорівнює менше 4, тоді на турнірах 3 категорії дозволено об’єднання сіток по вікових категоріях. У такому випадку проведення втішного турніру обов’язкове. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: кожна гра повинна складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів. — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16 та 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою «плей- офф»; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк-сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. ФТУ рекомендує проводити турніри 3 категорії не довше трьох днів. 5. Права та обов’язки гравців ФТУ. Гравцем турніру ФТУ може стати будь-який тенісист. Гравець ФТУ має право брати участь у будь-яких змаганнях ФТУ, згідно вікових категорій, які зазначені у цьому Регламенті. У Чемпіонатах України, Кубках України, Українському тенісному турі та на турнірах І, ІІ та ІІІ категорії можуть брати участь тільки зареєстровані гравці. 5.1. Гравці повинні: 5.1.1. Одержати (подовжити) статус гравця Федерації тенісу України на 2015 рік, Додаток №4 «Система отримання статуса гравця Федерації тенісу України. При переході з однієї вікової категорії до іншої гравець повинен надіслати в офіс ФТУ свою фотокартку, ввести в своєму профайлі свій адрес електронної скриньки для online сервісу на сайті http://www.ftu.org.ua. Гравець відповідає за достовірність заповнених анкетних даних. Гравець має право змінити свої анкетні дані на особовій сторінці гравця. У випадку надання недійсних анкетних даних, або недійсних/фальсифікованих документів, гравець може бути дискваліфікований рішенням Президії ФТУ на участь у турнірах ФТУ. 13 На момент подачі заявки на турніри категорії А, І та ІІ гравець має бути наявний в «офіційному реєстрі гравців». Виняток становлять тільки турніри, останній день подачі заявок на які визначено терміном до 1 січня 2015 року. В цьому випадку діє статус гравця 2014 року. Для участі у національних турнірах ФТУ гравець повинен зареєструватися за допомогою системи онлайн сервісу та отримати логін та пароль, завдяки яким він зможе подавати заявки та відмови від участі у національних турнірах ФТУ. 5.1.2. Вчасно відправляти заявки на участь у турнірі, відповідно до положення турнірів. 5.1.3. Вчасно відправляти відмови від участі, відповідно до положення турнірів. 5.1.4. Для участі у міжнародних турнірах ТЕ та ITF Juniors гравець повинен зареєструватися за допомогою системи IPIN та отримати унікальний номер, завдяки якому він зможе подавати заявки та відмови від участі у міжнародних турнірах ТЕ та ITF Juniors. 5.1.5. При реєстрації на кожен турнір обов’язкове надання документа, що підтверджує особу гравця, дійсну довідку (оригінал) за підписом та печаткою лікаря з фізкультурного диспансеру та копію страхового полісу, у разі відсутності цих документів жоден гравець не буде допущений то турніру. 5.1.6 Знати та дотримуватись Кодексу поведінки гравців. 5.1.7 На момент запису на турнір прізвище гравця має бути наявне у розділі «офіційний реєстр гравців». 5.1.8 Федерація тенісу України не приймає заявки на турніри категорії А, І та ІІ від гравців, які не одержали (подовжили) статус гравця на 2015 рік, та не перебувають в «офіційному реєстрі гравців Федерації тенісу України». 5.1.9. Федерація тенісу України не враховує результати гравців, які не одержали (подовжили) статус гравця на 2015 рік та не перебувають в «офіційному реєстрі гравців Федерації тенісу України», при підрахунку офіційного рейтингу. 5.1.10. Гравець, який не перебуває в «офіційному реєстрі гравців Федерації тенісу України» не може брати участь у турнірах А, I, ІІ та ІІІ. 5.1.11. Гравець, який не перебуває в «офіційному реєстрі гравців Федерації тенісу України» може брати участь у «регіональних турнірах» які проводять відокремлені підрозділи ФТУ, але рейтингові очки не будуть нараховані до офіційного рейтингу ФТУ. 5.1.12. Для участі у турнірах категорій А, І, ІІ та ІІІ гравець обов’язково повинен пройти реєстрацію у головного судді турніру. 5.1.13. Гравець повинен додержуватися законів та норм України щодо вживання препаратів, які суперечать Міжнародній Антидопінгової Конвенції.

  1. Права та обов’язки підрозділів ФТУ.

6.1. Подати заявку до відокремленого підрозділу ФТУ на проведення турніру категорій I та ІІ до 15 жовтня 2015 року на перше півріччя 2016 року, та до 1 квітня 2016 року на друге півріччя 2016 року, Додаток №5 «Форма 14 заявки на проведення турнірів категорій I та ІІ». Додаток №5 «Форма заявки на проведення турнірів категорій I та ІІ». 6.2. Відправити в ФТУ сформований список отриманих заявок від організаторів турніру до 1 листопада 2015 року на перше півріччя 2016 року, та до 1 квітня 2015 року на друге півріччя 2015 року. 6.3. Здійснювати оперативний контроль щодо виконання вимог цього регламенту при проведенні турнірів в області. 6.4. Обов’язкова наявність факсу, електронної скриньки, телефону та відповідальної особи за контакт з ФТУ, стосовно організації та контролю за проведенням турнірів згідно цього регламенту.

  1. Права та обов’язки тренерів

7.1. На командних турнірах тренер має право виступати як капітан команди. 7.2. На командних турнірах тренер має право вести всі розмови з суддівською колегією. 7.3. Тренер повинен знати та дотримуватися вимог Регламенту та Правил Тенісу. 7.4. Тренер повинен інформувати гравців про всі зміни, пов’язані з дійсним Регламентом, Правилами тенісу, Кодексом поведінки гравців.

  1. Правила проведення турнірів ФТУ.

8.1. ТРИВАЛІСТЬ ТУРНІРУ Тривалість турніру залежить від категорії турніру, кількості кортів, системи проведення й числа гравців, що беруть участь у турнірі. Для проведення відбірного турніру, як правило, потрібно 1-2 дня, для проведення основного турніру необхідно планувати один день на одне коло. За нормальних умов турнір ФТУ необхідно розраховувати із рахунку 1 коло в день, тобто 1 гравець може грати максиму 2 матча на день — 1 одиночний та 1 парний матч. Але якщо розклад турніру змінено через погодні або інші умови, головний суддя може призначити грацю 3 або навіть 4 матча на день. При цьому необхідно дотримуватись часу між матчами згідно цього регламенту. Також це стосується тих змагань де положенням змагання передбачено матчі одиночного, парного та мікст розряду. У разі якщо гравець заявився у одиночний, парний та мікс розряд йому потрібно бути готовим грати мінімум 3 матчі на день. 8.2. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ТУРНІРУ. 15 Турнір може проводитись тільки в тенісному клубі або на тенісних кортах які сертифіковані ФТУ, остаточне прийняття рішення, щодо проведення турніру на спортивній базі (тенісному клубі, тенісних кортах) залишається за ФТУ. 8.3. СИСТЕМИ ПРОВЕДЕННЯ ТУРНІРІВ ФТУ. 8.3.1. Олімпійська система («плей-офф»). Система проведення турніру з попереднім складанням таблиці турніру, за якою гравці, що програли, вибувають із турніру. 8.3.2. Олімпійська система до двох поразок. Система, в якій гравці, що програли, одержують можливість зіграти у додаткових турнірах серед гравців, що вибули у відповідних колах. 8.3.3.Олімпійська система з розиграшем всіх місць. Система, за якою гравці, що програли, мають можливість брати участь у додаткових турнірах, з гравцями, що вибули у відповідних колах, до визначення всіх місць у турнірі. 8.3.4. Кругова система; Систем,за якою переможець визначається за результатами зустрічей між собою кожного учасника турніру. При рівності очок у двох і більше учасників розподіл місць визначається по-перше, з урахуванням переваги цих гравців у зустрічах один з одним, по-друге, з урахуванням кращої різниці виграних сетів в матчах тільки серед гравців які сперечаються, по-третє, з урахуванням кращої різниці виграних геймів в матчах тільки серед гравців, які сперечаються, по-четверте, жеребкуванням ( обов’язкова присутність не менш двох тренерів). Якщо гравець не з`являється або знімається з матчу, при підрахунку очок в групі, цей гравець отримує поразку 0:4 0:4 або 0:6 0:6 залежно від вікової групи. Також, якщо гравець знімається з матчу через травму, головний суддя може допустити цього гравця до подальшої участі у змаганні при умові, що лікар турніру після огляду цього гравця впевнений, що гравцю стало краще і його травма не загрожує для його здоров`я. Це твердження стосується усіх систем проведення змагань ФТУ. 8.3.5. Комбінована система. ФТУ допускає комбіновану систему у проведенні турнірів ФТУ. Як правило, комбінована система повинна складатися із кругової системи на початковому етапі турніру і олімпійської безпосівної системі у заключному етапі турніру. У турнірах з комбінованою системою проведення схема турніру має визначатися в Положенні про турнір. 8.3.6. Відбірковий турнір, незалежно від системи основного турніру, повинен проводитися за олімпійською системою. 8.4. ФОРМАТ ПРОВЕДЕННЯ МАТЧІВ НА ТУРНІРАХ РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ Кожен матч повинен складатися з 3-х тай-брейк сетів, якщо тільки альтернативний варіант не передбачений ФТУ. Відпочинок перед вирішальним сетом не дозволяється. 16 Формат проведення матчів для турнірів категорії А та 1. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за комбінованою системою, за винятком турнірів, які проводяться під дахом; кожна гра має складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: всі ігри для турнірів категорії 1 повинні бути зіграні за комбінованою системою, за винятком турнірів під дахом; всі ігри для турнірів категорії А повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів для 1 категорії та з 3 тай-брейк-сетів для турнірів категорії А. Парні матчі для турнірів категорії А повинні складатися з двох тай-брейк-сетів, з розіграшем вирішального очка, третій сет — тай-брейк до 10 очок. Парні матчі для турнірів категорії 1 повинні складатися з двох коротких сетів, з розіграшем вирішального очка, третій сет — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16, 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; обов’язкове проведення втішного турніру у віковій категорії до 14 років для учасників, які програли у першому колі; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк-сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. Формат проведення матчів для турнірів 2 категорії — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: кожна гра повинна складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів. Парні матчі для турнірів категорії 2 повинні складатися з двох коротких сетів, з розіграшем вирішального очка, та третій сет — тай-брейк до 10 очок — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16, 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою-«плей-офф»; кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. Формат проведення матчів для турнірів 3 категорії. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 10 років має бути наступним: кожна гра повинна складатися з 2 коротких сетів, замість 3 сету — тай-брейк до 10 очок. — Формат проведення матчів у віковій категорії до 12 років має бути наступним: кожна одиночна гра повинна складатися з 3 коротких сетів. Парні матчі для турнірів категорії 3 повинні складатися з двох коротких сетів, з розіграшем вирішального очка, та третій сет — тай-брейк до 10 очок — Формат проведення матчів у вікових категоріях до 14, 16, 18 років та дорослі має бути наступним: всі ігри повинні бути зіграні за системою «плей-офф»; 17 кожна одиночна гра повинна складатися з 3 тай-брейк-сетів, парні матчі складаються з 2 тай-брейк-сетів, замість 3 сету — тай-брей до 10 очок. У разі поганих погодних умов турнір за узгодженням з ФТУ може використати альтернативний метод рахунку, затверджений чинними Правилами Тенісу. 8.5. ВІДБІР УЧАСНИКІВ НА ТУРНІР. 8.5.1. Остання дата подачі заявок на турніри (Deadline) — Для турнірів категорії А та І серед юнаків та дівчат до 12, 14, 16, 18 років та дорослих прийом заявок закінчується за два тижні до першого дня ігор основної сітки. Заявки подаються до Федерації тенісу України тільки через online сервіс на сайті http://www.ftu.org.ua ; — Для турнірів категорії ІІ серед юнаків та дівчат до 12, 14, 16, 18 років та дорослих прийом заявок закінчується за один тиждень до першого дня ігор основної сітки. Заявки подаються до Федерації тенісу України тільки через online сервіс на сайті http://www.ftu.org.ua ; — Для міжнародних турнірів Tennis Europe (ТЕ) серед юнаків та дівчат до 12, 14, 16 років I, II та ІІІ категорій прийом заявок закінчується згідно з регламентом Tennis Europe. Заявки подаються через систему IPIN на сайті Tennis Europe http://www.tenniseurope.org ; — Для міжнародних турнірів Міжнародної тенісної федерації (ITF) серед юнаків та дівчат до 18 років I, II, III, ІV та V категорії прийом заявок закінчується згідно з регламентом ITF. Заявки подаються через систему IPIN на сайті ITF http://www.itftennis.com/juniors ; — Для міжнародних професійних турнірів Міжнародної тенісної Федерації (ITF) серед жінок та чоловіків прийом заявок закінчується згідно з регламентом проведення змагань ITF “Rules and Regulations 2015”. Заявки подаються через систему IPIN на сайті ITF http://www.itftennis.com. — Для міжнародних професійних турнірів Асоціації Тенісистів Професіоналів (АТР) та Жіночої Тенісної Асоціації (WTA) прийом заявок закінчується згідно з регламентом проведення змагань АТР та WTA. — Для всеукраїнських турнірів «Український тенісний тур» серед юнаків та дівчат до 10, 12, 14 років прийом заявок закінчується за два тижні до першого дня основної сітки. Заявка подається до Федерації тенісу України тільки через online сервіс на сайті http://www.ftu.org.ua ; 8.5.2. Критерій відбору гравців у попередніх списках. а) Одиночний розряд: Для складання попередніх списків основної й кваліфікаційної сітки турніру ФТУ або організатори керується наступним: 1.Відповідно до офіційного рейтингу ФТУ гравці розставляються по рейтингу зверху вниз. 2. Якщо є гравці без рейтингу, вони повинні бути розташовані за абеткою. Список альтернативи не повинен бути більше розміру кваліфікаційної сітки. 18 б) Парний (мікстовий) розряд: Формування списку основного парного турніру повинне здійснюватися за нижче вказаними пріоритетами: Два гравці з основної сітки (пряме попадання, Кваліфаєр, Лакі Лузер, Особливий Гравець (SE)): 1) Обидва гравці з рейтингом 2) Один гравець із рейтингом, один гравець без рейтингу 3) Обидва гравці без рейтингу Два гравців, один із яких включений до основної сітки (пряме попадання, Кваліфаєр, Лакі Лузер, Особливий гравець (SE)): 4) Обидва гравці з рейтингом 5) Один гравець із рейтингом, один гравець без рейтингу 6) Обидва гравці без рейтингу Обидва гравці не з основної сітки: 7) Обидва гравці з рейтингом 8) Один гравець із рейтингом, один гравець без рейтингу 9) Обидва гравці без рейтингу Якщо дві та більше пар мають однаковий пріоритет, порядок їх визначається рейтингом для пріоритетів 1, 4 та 7 або жеребом. 8.5.3. Один турнір на тиждень Гравці не можуть брати участь більш ніж в одному одиночному та одному парному турнірі на одному тижні. В турнірах, де кількість вікових груп дві чи більше, гравець може зареєструватитсь та грати парний тірнір іншої вікової групи, якщо він/вона має право на це. До гравців, які порушили правило 8.5.3 цього регламенту, будуть застосовані штрафні санкції згідно з Кодексом поведінки гравців на 2014 рік. До організаторів турнірів, головних суддів, які порушують правило 8.5.3 цього регламенту будуть застосовані штрафні санкції згідно з п. 4.4 дійсного регламенту. 8.5.4 Адміністративна помилка в попередніх списках Якщо була зроблена адміністративна помилка в попередніх списках турніру і занадто багато гравців включено в турнір, останні два гравці з попереднього списку, що прибули на реєстрацію, повинні зіграти додатковий матч за одну позицію в попередньому списку. 8.5.5. Статус гравців, включених до турніру ФТУкортах — 4 корти (з однаковим покриттям) та для змагань в яких розігрується три розряди (одиночний, парний та змішаний) — мінімум 6 кортів з однаковим покриттям — Організатори повинні забезпечити гравців тренувальними кортами, м’ячами, водою, кубками, послугами стрінгера, призами та іншими необхідними послугами. — Змагання повинні обслуговуватися не менш ніж трьома суддями національної (міжнародної) категорії. 9 — Міністерство сім’ї, молоді та спорту має право а) Пряме попадання (Direct Acceptance, DA) Гравці, включені до основної сітки турніру за рейтингом: б) Кваліфаєри (Qualifier, Q) Гравці, включені до основної сітку за результатами ігри у кваліфікації (відбірковій сітці) в) Вайлд кард (Wild Card, WC) Гравець, що одержав WC, може бути посіяний і повинен бути названий перш ніж зроблено сітку. WC, що відмовився або знявся з турніру, не може бути замінений іншим WC після того, як зроблена сітка. Наступний гравець зі списку альтернативи повинен зайняти його позицію. Якщо почалася кваліфікація, то це місце може зайняти гравець зі списку альтернативи. Кваліфікація починається тоді, коли перший матч кваліфікації розпочався. Гравець, що бере участь у кваліфікації, не може одержати WC в основну сітку після початку кваліфікації. Турнір не може надати WC гравцеві, якщо він був включений або одержав WC до іншого турніру на цьому ж тижні. г) Лакі Лузер (Lucky Looser, LL) Гравці, які програли у фіналі кваліфікації, або у разі необхідності більшої кількосіь Лаки Лузерів — ті гравці, які програли в попереднім колі. За умови використання комбінованої системи проведення Лакі Лузер визначається за наступним принципом: 1. Між гравцями, які зайняли однакові місця в групах. 2. Пріоритет надається тому гравцеві, який за результатами групового турніру набрав найбільшу кількість очок. д) Альтернатива (Alternate, Alt) Гравці, які не включені до попередніх списків кваліфікації та основної сітки. Вільні місця в основній сітці повинні бути заповнені гравцями з попереднього списку кваліфікації до початку кваліфікації. Як тільки кваліфікація почалася, вільні місця в основній сітці повинні бути заповнені тільки Лакі Лузерами. Гравці альтернативи повинні підтвердити свій статус і зобов’язуються грати, якщо вони заявилися на турнір. Відповідальність за їхній статус лежить на самих гравцях. е) Альтернатива при реєстрації на турнір (On-site Alternate) Гравець, що не подав заявку на турнір у встановлений термін й, відповідно, не значиться в попередніх списках. Гравець, що приїхав на реєстрацію турніру на свій розсуд і ризик для можливого попадання в турнір. ж) Особливий гравець (Special Exempt, SE) Гравець, який не може приїхати на турнір у день початку ігор кваліфікації через те, що він закінчує грати інший одиночний турнір ФТУ у відповідній віковій та відповідній категорії турніру.Такий гравець може одержати від 20 головного судді звільнення від гри у кваліфікації, і зайняти місце в основній сітці, якщо таке передбачено організаторами. 8.5.6 Посів Кількість сіяних гравців в основній сітці повинно бути наступним: Для сітки з кількістю гравців рівним 128 — 16 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 64 — 16 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 48 — 16 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 32 — 8 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 24 — 8 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 16 — 4 сіяних Для сітки з кількістю гравців рівним 8 — 2 сіяних Кількість сіяних гравців в кваліфікаційній сітці повинно бути наступним: Для сітки з 2 секціями: не більш 4 сіяних гравців Для сітки з 4 секціями: не більш 8 сіяних гравців Для сітки з 6 секціями: не більш 12 сіяних гравців Для сітки з 8 секціями: не більш 16 сіяних гравців 8.5.7 Вибір сіяних гравців Посів повинен визначатися на турнірі й має базуватися на поточному офіційному рейтингу гравців. Гравці без рейтингу ФТУ не можуть бути посіяні. 8.5.8. Запис на турнір/реєстрація а) Кваліфікація Кожен гравець (за винятком Вайлд кард, що контактує з головним суддею) повинен персонально зареєструватися у головного судді на місці проведення турніру до 18.00 за київським часом за день до початку ігор кваліфікаційної сітки. Гравець може бути заявлений в кваліфікаційну сітку головним суддею з попереднього тижня, якщо такий гравець грав та програв за два дні до початку кваліфікаційної сітки. Такий гравець повинен бути на кортах та грати свій перший матч до завершення першого раунду кваліфікації. В екстрених випадках, головний суддя може за телефоном включити гравця до листа запису. б) Основна сітка – Одиночка Для турнірів категорій А, 1, 2 та 3 кожен гравець (за винятком Вайлд Кард (пільгова карта), що контактує з головним суддею) повинен персонально зареєструватися у головного судді на місці проведення турніру до 18.00 за київським часом за день до початку ігор основної сітки. Винятком можуть бути 21 турніри, які проходять під дахом в зимовий період. На таких турнірах реєстрація можлива в день ігор. Час закриття реєстрації повинен закінчуватися за одну годину до початку турніру. – Пари Кожен гравець повинен зареєструватися персонально у головного судді до 12.00 за київським часом у перший день ігор одиночної основної сітки. Лист запису на парні ігри повинен бути відкритий після проведення жеребкування одиночних сіток. — Міксти Кожен гравець повинен зареєструватися персонально у головного судді до 12.00 за київським часом не пізніше другого дня ігор одиночної основної сітки. В екстрених випадках головний суддя може за телефоном включити гравця в лист запису Жеребкування повинно бути проведене привселюдно за присутності не менше двох гравців, один із яких — з іншого регіону. Гравці, які були присутні на жеребкуванн,і повинні бути зазначені в програмі «Планувальник турнірів». Кваліфікація – Секції й посів Сітка кваліфікації повинна створюватися по секціях. Переможцеві кожної секції повинно бути надане місце в основній сітці. Якщо в основній сітці передбачені місця для двох (2) кваліфаєрів, то у кваліфікаційній сітці повинне бути дві (2) секції. Якщо чотирьох (4) кваліфаєрів, то у кваліфікаційній сітці повинне бути чотири (4) секції. Якщо шість (6), то шість (6) і т.д. Сітка повинна бути посіяна по секціях. Кожна секція повинна мати двох сіяних гравців (пари). Перший сіяний повинен бути розташований на першій лінійці першої секції, другий сіяний повинен бути розташований на першій лінійці другої секції й так далі до моменту, коли кожна секція буде мати по одному сіяному гравцю (пари) на першій лінійці кожної секції. Інші сіяні повинні розставлятися жеребом як одна група. Перший, кого витягнули жеребом, повинен зайняти нижній рядок першої секції, другий — нижній рядок другої секції й т.д. Якщо сіяних гравців немає, то місце у сітці для всіх гравців визначається жеребом. – Участь кваліфаєрів в основній сітці Як тільки кваліфікація почалася, місця в основній сітці можуть зайняти тільки переможці кваліфікації й Лакі Лузери. Кваліфікація починається, коли зіграний перший м’яч першого матчу. – Жереб кваліфаєрів Після завершення кваліфікації кожен кваліфаєр повинен, шляхом жереба, зайняти своє місце в основній сітці. Кваліфаєр може бути посіяний, крім цього, не 23 повинно бути жодних пріоритетів у визначенні місць для кваліфаєрів. У разі, коли більше одного Лакі Лузера потрапляють до основної сітки, їхня позиція в основній сітці має визначатися жеребом. Місця Лакі Лузерів повинні бути визначені жеребом після завершення ігор кваліфікації. Основна сітка Основна сітка складається за принципом розсіву перших чотирьох гравців, які мають найвищий рейтинг, з одного місця у різні чверті сітки. Складання здійснюється автоматично з використанням програми «Планувальник турнірів». — Місця посіву Перший (1) сіяний посідає першу (1) лінійку й другий (2) сіяний посідає 16 лінійку (сітка з 16), 32 (сітка з 24 \ 32), 64 (сітка з 48 \ 64) або 128 (сітка з 128). Далі визначаємо місця інших сіяних гравців. Обираємо жеребом із двох (3 й 4 сіяний), потім група із чотирьох (5-8 сіяні, 9-12 й 13-16) зверху вниз (див. нижче) Розмір сітки 16 24 \ 32 48 \ 64 96 \ 128 4 сіяних 8 сіяних 16 сіяних 16 сіяних 3, 4 сіяні 5 9 17 33 12 24 48 96 5,6,7,8 сіяні 8 16 32 16 32 64 17 33 65 25 49 97 9,10,11,12 сіяні 9 17 25 49 40 80 56 112 13,14,15,16 сіяні 8 16 24 48 41 81 57 113 На турнірах, де недостатньо учасників, щоб заповнити сітку, використовуються «ікси» (англ. вуе). Після того як будуть розподілені по своїх місцях всі сіяні гравц, необхідно розставити потрібну кількість іксів, починаючи з найпершого за посівом сіяного й закінчуючи останнім сіяним. Інші ікси витягуються жеребом так, щоб вони були рівномірно розподілені по всіх секціях сітки. Розподіл числа місць у таблиці змагань, проведених за круговою системою, для гравців основного турніру, залежно від їхнього статусу. Якщо турнір проводиться за круговою або комбінованою системою, організатори повинні визначити схему його проведення в положенні про турнір. При цьому, якщо кількість гравців до восьми, серед них може бути тільки один запрошений 24 гравець, що одержав “вайлд кард”(пільгову карту), якщо кількість гравців перевищує вісім, число запрошених зростає до двох. Порядок проведення матчів по турах повинен бути визначений до початку жеребкування й вивішений на дошку оголошень. Зміни порядку проведення матчів за круговою системою після жеребкування заборонені. Якщо кругова система застосовується на початку комбінованої, кількість сіяних гравців не повинна перевищувати ¼ кількості учасників, але не менше 1 у кожній групі. Другий етап змагань передбачає розстановку гравців за наступним порядком: 1. Розстановка перших місць у різні половини сітки на непарні лінійки. 2. Розстановка других місць у різні чверті сітки від перших місць однієї групи. 3. Якщо кількість перших місць недостатня для заповнення непарних лінійок, їхні місця посідають другі, але з урахуванням принципу розстановки гравців по різних чвертях. Вільні місця та заміни Вільні місця повинні бути заповнені в наступному порядку: а) У період завершення прийняття заявок до завершення реєстрації на кваліфікацію: Вільні місця повинні бути заповнені гравцями, які подали заявку відповідно до їхнього рейтингу в попередньому списку. б) У період завершення реєстрації на кваліфікацію до початку кваліфікації: — Вільні місця повинні бути заповнені гравцями, які подали заявку й зареєструвалися на кваліфікацію, обрані відповідно до рейтингу в попередньому списку й після цього — з рейтингом гравців з альтернативи, які зареєструвалися у кваліфікацію й були відібрані відповідно до їхнього останнього доступного рейтингу. Якщо є гравці без рейтингу, то пріоритетний порядок визначається жеребом. – Вільні місця у кваліфікації повинні бути заповнені гравцями, які подали заявку й зареєструвалися відповідно до позиції в попередньому списку, після цього гравцями альтернативи, які обрані відповідно до порядку в попередніх списках, після цього гравцями, які зареєструвалися, але були відсутні в попередніх списках й обрані відповідно до поточного рейтингу ФТУ. в) Після завершення кваліфікації: – Вільні місця в основній сітці можуть бути заповнені тільки Лакі Лузерами. Лакі Лузер може бути включений до основної сітки як заміна будь-якого гравця, що відмовився або знявся перед тим, як було зіграно одне очко в його/її першому матчі. Порядок гравців, що програли у фінальному колі, повинен визначатися жеребом. Якщо потрібні додаткові Лакі Лузери, то вони обираються з попереднього кола в тому ж порядку. – Вільні місця у кваліфікації повинні бути заповнені гравцями, які були заявлені й перебували в списку альтернативи. 25 Для того, щоб Лакі Лузер мав право заміняти будь-якого гравця, він зобов’язаний: (1) проінформувати головного суддю й записатися в лист запису Лакі Лузерів принаймні за пів години до початку першого матчу дня і (2) бути готовим грати через п’ять (5) хвилин після оголошення дефолту. Якщо Лакі Лузер не готовий грати, він/вона повинен опуститися вниз на самий останній рядок в листі пріоритетів, відповідно до кола кваліфікації, де він/вона програв. У тому випадку, коли тенісист грає пару й у цей момент йому необхідно виходити на корт на заміну на одиночний матч, цей одиночний матч може бути перенесений. Якщо перенесений матч, на думку головного судді, може порушити розклад усього турніру, то наступний на черзі Лакі Лузер повинен зайняти місце попереднього. Особливі гравці (Special Exempts, SE) у відповідній віковій та відповідній категорії турніру. Перед тим як створити сітку кваліфікації, головний суддя повинен одержати повідомлення про особливого гравця від головного судді турніру попереднього тижня. Якщо місць для особливих гравців не достатньо у сітці, вибір повинен бути здійснений на основі позиції гравця в попередньому списку. Якщо немає кваліфікаційних ігор, чи нема повідомлень про особливих гравців, місця в основній сітці, зарезервовані для особливих гравців, стають місцями прямого попадання гравців, заявлених до кваліфікації (обираються на основі порядку в попередніх списках). Мінімальна кількість особливих гравців наступна: Сітка з Кіл-ть SE 16 0-1 24 0-1 32 0-2 48 0-2 64 0-2 96 0-2 128 0-2 Пари (Міксти) – Складання сітки Місця сіяних та ікси розподіляються за таким саме принципом, як і в одиночній сітці. – Вільні місця Пара повинна зареєструватися. Це означає, що коли один із двох гравців пари не може грати, то пара повинна бути знята з турніру й негайно замінена іншою. Не зважаючи на це, якщо гравець відмовився через травму або з інших важливих обставин після завершення реєстрації, але перед створенням сітки, партнер може зареєструватися знову з іншим гравцем, який ще не був включений до парного турніру. Окрім цього винятку, гравці не мають права міняти партнера після 26 завершення реєстрації. Якщо дві й більше сіяні пари відмовилися, сітка повинна бути перероблена. 8.7. ОФІЦІЙНИЙ ПОСІВ — ВІДМОВИ ТА ЗАМІНИ СІЯНИХ Посів не є офіційним до моменту остаточного створення сітки. Для посіву використовується останній доступний рейтинг. Будь-які вільні місця, які виникли через відмову сіяних гравців, повинні бути заповнені наступними за найбільшим рейтингом гравцями. Будь-які вільні місця, що утворилися внаслідок відмови після виходу Розкладу ігор повинні бути заповнені Лакі Лузерами. 8.8. ВІДМОВИ Гравці основної та кваліфікаційної сітки А та І категорії можуть відмовитися від участі в турнірі не пізніше ніж за 7 днів до початку ігор основної сітки без одержання штрафних очок. Для турнірів ІІ категорії не пізніше ніж за 4 доби до початку ігор основної сітки без одержання штрафних очок. Форма відмови, яка була надіслана після останньої дати подачі відмов, буде розцінюватись як Пізня Відмова. Штрафні очки не нараховуються, якщо гравець двічі на рік надіслав Пізню Відмову, а офіс ФТУ отримав цю відмову до кінця реєстрації на турнір (до 18.00). Тепер немає необхідності надсилати медичну довідку у разі Пізньої Відмови. Гравець, що не відмовився від участі в турнірі вчасно, буде оштрафований відповідно до Кодексу Поведінки. Всі відмови повинні бути надісланіі факсом в офіс ФТУ та організаторам турнірів. Гравці до 10 років також мають надсилати форму відови від участі у турнірах категорії А, І та ІІ. Гравці, які до початку свого матчу за 3 місце за системою «плюс 2» особисто проінформували головного суддю або супервайзера турніру про відмову від участі в турнірі, штрафні очки не отримають.

8.9. ЗУПИНКА Й ПЕРЕНОС ГРИ

Суддя на Вишці або Головний Суддя можуть зупинити матч через темряву, поганий стан покриття або погоду. Про будь-яку таку зупинку матчу Суддя на Вишці повинен негайно повідомити Головного Суддю. Під час зупинки матчу до рішення Головного Судді про його перенесення, гравці, Суддя на Вишці й всі суддівські бригади на корті повинні бути готові продовжити матч. Тільки Головний Суддя повинен приймати всі рішення щодо переносу матчу. При переносі через темряву матч повинен бути зупинений наприкінці сету або після того, як зігране парне число геймів в останньому сеті. При зупиненні/переносі матчу Суддя на Вишці повинен записати час, рахунок у геймі, сеті, матчі, ім’я того, хто подає, сторони, на яких перебували гравці, а також повинен зібрати всі задіяні в матчі м’ячі. У випадку зупинки, переносу або відкладення матчу, час для розминки при його поновленні визначається в такий спосіб:

0-15 хвилин перерви — без розминки 15 — 30 хвилин перерви — три (3) хвилини повторної розминки 30 і більше хвилин перерви — п’ять (5) хвилин повторної розминки 8.10. УМОВИ ГРИ 8.10.1 Останній час запуску й закінчення матчів Матчі повинні бути запущені не пізніше 21.00 київського часу. Всі матчі, які не були закінчені до півночі (00.00), мають бути відкладені й перенесені на наступний день (Головний суддя може відкласти час завершення гри, якщо, на його думку, матч буде закінчений протягом розумного часу). 8.10.2. Час між Кваліфікацією й Основною сіткою За відсутності непередбачених обставин, жоден гравець не може грати свій перший матч першого кола основної сітки в одиночному розряді, поки не минуло, принаймні, дванадцять (12) годин після закінчення фінального матчу кваліфікації. Якщо гравець грає два матчі кваліфікації в один день, а перше коло основної сітки буде зіграно за 2 дні, то він не повинен грати свій перший матч першого кола одиночки наступного дня після закінчення фіналу кваліфікації, якщо тільки цей гравець не включений в основну сітку як Лакі Лузер. 8.10.3. Час між матчами За винятком поганих погодний умов, якщо це не передбачено положенням змагань, гравець не повинен грати в один день більше одного (1) матчу одиночки й одного (1) матчу пари. Перерва між останнім матчем попереднього дня й матчем наступного дня повинна бути не менш 12 годин. Коли треба поставити в розклад більше одного матчу в той самий день (одиночка та пара), необхідно врахувати наступні мінімальні періоди між матчами: — Гра тривала менше однієї (1) години — 30 хвилин для відпочинку. — Гра тривала понад одну (1) годину й менше однієї (1) години 30 хвилин — одна (1) година для відпочинку. — Гра тривала понад одну (1) годину 30 хвилин — одна (1) година 30 хвилин для відпочинку. 8.10.4. Тривалість матчу Якщо гра була припинена через дощ або через інші обставини на 30 або більше хвилин, тривалість матчу буде розрахована з моменту поновлення гри після зупинки. Якщо гра була припинена через дощ або через інші обставини менш ніж на 30 хвилин, тривалість матчу буде розрахована з моменту введення першого м’яча в гру. Додаткова перерва перед вирішальним сетом у матчі з 3-х сетів не дозволена, якщо не оголошені екстремальні погодні умови. 28 8.10.5. М’ячі На турнірах категорії А та категорії 1 під час гри повинно бути не менше 3 м’ячів. М’ячі, якими грають, повинні бути новими на початок матчу та надаються організаторами турніру. М’ячі мають бути сертифіковані Міжнародною тенісною Федерацією. Весь турнір повинен бути проведений однією маркою м’ячів. Турніри категорії А та категорії 1 до 10 років повинні бути проведені м’ячами типу «STAGE 1 GREEN BALL». На турнірах категорії 2 та 3 під час гри повинно бути не менше 2 м’ячів. М’ячі, якими грають, мають бути новими на початок матчу та надаються організаторами турніру. М’ячі повинні бути сертифіковані Міжнародною тенісною Федерацією. Весь турнір повинен бути проведений однією маркою м’ячів. Турніри категорії 2 та 3 до 10 років повинні бути проведені м’ячами типу «STAGE 1 GREEN BALL».

Офіційний рейтинг Федерації тенісу України (далі ФТУ) — це впорядкований перелік всіх тенісистів ФТУ, які отримали статус гравця, складений відповідно до кількості турнірних очок, набраних гравцями. 2. Складання офіційного рейтингу ФТУ здійснюється на основі системи підрахунку очок, залежно від результатів виступів гравців у турнірах різних категорій. 3. До системи офіційного рейтингу гравців враховуються дев’ять кращих турнірів серед усіх категорій. 4. На підставі набраної кількості турнірних очок гравцям надаються рейтингові номери в порядку зменшення кількості набраних ними очок. Якщо два або більше гравців мають однакову кількість очок, то номер рейтингу привласнюється їм спільно. 5. Офіційний рейтинг ФТУ ведеться роздільно для чоловіків (юнаків) і жінок (дівчат) за п’ятьма віковими групами (до 12,14,16,18 та дорослі), відповідно до Регламенту ФТУ. 6. Офіційний рейтинг ФТУ є офіційною класифікацією ФТУ і є підставою для включення гравців у турніри ФТУ та для їх «посіву». 7. Офіційний рейтинг ФТУ оновлюється щотижня і оприлюднюється щочетверга на офіційному сайті ФТУ. 8. Вхідними даними для складання системи є звіти про проведені змагання за минулий період, що надійшли на адресу ФТУ. 9. З 1 січня 2014 року склад сіяних гравців на всіх турнірах ФТУ визначається відповідно до поточного рейтингу ФТУ. 10.У підрахунку офіційного рейтингу ФТУ використовується інформація про гравців і турніри за останні 52 тижні. 11.Система підрахунку рейтингу є накопичувальною. 12.Гравці, які беруть участь у змаганнях у різних вікових категоріях одержують у них відповідні очки. Кількість даних вікових рейтингів для гравців не обмежується, гравці можуть одночасно мати рейтинг у різних вікових категоріях. 13.Одиночний рейтинг гравця містить у собі: · очки за ігри в одиночних турнірах, проведених за нижче зазначеними системами; · 25% очок, отриманих за ігри у парному розряді; · 25% очок, отриманих за ігри в мікстах; · очки, імпортовані в рейтинг і відповідно помножені на наступні коефіцієнти за ігри у міжнародних турнірах під егідою TE й ITF, помножуються на 1, WTA і АТР — помножуються на 20; на 18 років — 0,1; з 18 на дорослі — 0,1; 14.

Секція з настільного тенісу функціонує на базі спортивного корпусу університету з вересня 2012 року.

Актив секції складається зі студентів медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультету.

Студенти, котрі займаються в секції з настільного тенісу мають змогу прийняти участь у змаганнях, які проводяться у нашому ВУЗі, а також в обласних і міжобласних змаганнях.