Тернопільський національний медичний університет імені
І.Я. Горбачевського
Зі спортом дружити - здоровими бути!
511 16.05.2019
Запрошуємо Вас взяти участь у Благодійному марафоні 22 травня 2019р. о 18:00 в рамках якого будуть збиратись кошти на медичний аппарат для реабілітаційного центру.

Благодійний марафон – це проект покликаний залучати людей різного віку та різного матеріального статку до вирішення суспільних проблем, шляхом об’єднання задля досягнення спільної мети. Вперше Благодійний марафон відбувався у вересні 2015 року, метою якого був збір коштів для купівлі електроенцефалографа для безкоштовного обстеження дітей у Тернопільській обласній дитячій лікарні. В результаті проведення двох Благодійних марафонів (у 2015 та 2016 роках), було закуплено електроенцефалограф, а також два коагулятори та апарат для прослуховування серцебиття дітей вагітних жінок у Тернопільському обласному перинатальному центрі.
Мета проекту:

 • збір коштів для закупівлі медичного обладнаднання для Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру;
 • залучення дітей та дорослих до благодійності;
 • виховання у дітей культури благодійності та розвиток високої моральної громадської позиції;
 • розвиток в населення соціальної відповідальності;
 • пропагування здорового способу життя;
 • об’єднання населення задля досягнення спільної мети.


Завдання проекту: зібрати кошти для закупівлі необхідного обладнання для проходження реабілітації дітей з ортопедичними та неврологічними захворюваннями; залучити дітей різних навчальних закладів для допомоги дітям з фізичними обомеженнями. Опис проекту. Проект передбачає залучення дітей різних навчальних закладів Тернополя, молодь з активною життєвою позицією та усіх небайдужих громадян для досягнення поставленої мети. Залучення дітей спортивних шкіл, учнів та студентів м.Тернополя для розвитку в них соціальної відповідальності та допомоги іншим дітям. Залучення інформаційних та медіа-ресурсів для максимального розповсюдження інформації про Благодійний марафон. Благодійний марафон проходитиме за наступним маршрутом:

 • старт на театральному майдані;
 • учасники рухатимуться попри ЗОШ №3 та ЗОШ№4 по вул. Грушевського до вул. Замкової;
 • учасники рухаються по вул. Замковій, попри готель «Тернопіль» до перехрестя з вул. Руською;
 • по вул. Руській учасники рухаються біля БП «Роксолана»;
 • за будинком вул.Руська, 23 учасники повертають ліворуч і рухаються по фінішній прямій до позначки «Фініш» на театральному майдані.

Усі бажаючі взяти участь в забігу, можуть зареєструватись і внести благодійний внесок. Також, зробити благодійний внесок можуть усі бажаючі, шляхом перерахування коштів на рахунок для збору коштів.
Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр – це заклад, де здобувають повну загальну середню освіту та проходять курси реабілітації 148 дітей з ортопедичними та неврологічними захворюваннями віком від 4 до 19 років. З них 115 – діти з інвалідністю, 30 – самостійно не ходять, 8 – позбавлені батьківського піклування. Метою діяльності закладу є надання вихованцям якісної дошкільної, загальної середньої освіти, кваліфікованої медико-психологічної допомоги, реабілітація та соціально-трудова адаптація дітей. На даний момент, найбільш необхідним обладнанням є апарат для імпульсної магнітотерапії. Цей апарат призначений для лікування захворювань за допомогою магнітних полів. Використання цього методу у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційному центрі найбільш ефективне при проведені курсів реабілітації, оскільки це метод є найбільш безпечним і практично не має протипоказів для вихованцій, не викликає звикання і не має побічних ефектів. Дуже часто цей метод здатний замінити різні медикаменти. Важливо, що цю методику можуть застосувати діти будь-якого віку, її легко переносять навіть дуже ослаблені та хворі діти. Магнітотерапія призначається при дуже багатьох захворюваннях. Основними лікуальними ефектами є: судинорозширювальний, катаболічний, лімфодренуючий, трофостимулюючий, гіпокоагулюючий, а також гіпотензивний. Показаннями до застосування служать: захворювання органів дихання, серцево-судинної системи, м’яких тканин, вегетосудинна дистонія з порушенням сну, артрози і поліостеоартроз, трофічні виразки, тощо. Ефективна методика при лікуванні патологій шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, опорно-рухового апарату, запалення придатків, а також гнійно-запальних захворювань. Допомагає магнітотерапія дітям, що мають проблеми з нервовою системою, використовується при лікуванні шкірно-алергічних захворювань, судинних захворювань та очних патологій. Вартість даного апарату складає близько 50 000 грн. Також, необхідним обладнанням є кисневий апарат, апарат електрофорез та Parapodium. На даний момент здійснюється пошук апаратів та пошук кращих пропозицій по апаратах.
Організатори заходу:
Бенч Наталія – 067 208 04 90
Фаріон Вікторія – 0961978082
Руцька Анастасія (ТНМУ імені І.Я. Горбачевського) – 0974789549