Тернопільський національний медичний університет імені
І.Я. Горбачевського
Зі спортом дружити - здоровими бути!
7177 20.03.2017
ПРАВИЛА ГРИ У БАДМІНТОН

http://fbubadminton.org.ua/pravila-igry-v-badminton/

Підготовлено на основі і відповідно до правил Міжнародної федерації бадмінтону (BWF). Затверджено на засіданні виконкому Федерації бадмінтону України 05.12.2009г., Зі змінами 09.09.2011р.

ВИЗНАЧЕННЯ.

Гравець – будь-яка людина, що грає в бадмінтон. Матч – основний вид змагань в бадмінтоні між ворогуючими сторонами, які складаються з одного або двох гравців. Одиночна гра – матч, в якому гравці грають один проти одного.Парна гра – матч, в якому на кожній з протиборчих сторін перебувати по два гравця.Подає сторона – сторона, яка володіє правом подачі.Приймаюча сторона – сторона, яка перебуває навпроти подає боку.Розіграш – послідовність, що складається з одного або більше ударів, яка починається з подачі і закінчується, коли волан виявляється поза грою.Удар – рух ракетки гравця, з наміром вдарити по волану.

 1. КОРТ І ОБЛАДНАННЯ КОРТА

1.1. Корт – прямокутник, розмічений лініями шириною 40 мм, як вказано на схемі А.

1.2. Лінії розмітки корту повинні бути чіткими, переважно білого або жовтого кольору.

1.3. Всі лінії є частиною площ корту, яку вони обмежують.

1.4. Стійки повинні бути висотою 1.55 м від поверхні корту. Вони повинні залишатися у вертикальному положенні, коли сітка натягнута, відповідно до п.1.10.

1.5. Стійки встановлюються на бічних лініях для парної гри, як показано на схемі А, незалежно від того, чи проводиться матч в одиночній або парній категорії. Стійки, або їх підстави, не повинні займати простору ігрового поля і не повинні виходити за межі його бічних ліній.

1.6. Сітка повинна бути виготовлена з якісного матеріалу темного кольору. Розмір сторони кожного осередку сітки не повинен бути менше 15 мм і більше 20 мм.

1.7. Розмір полотна сітки: 760 мм у висоту і мінімум 6.1 метра в довжину.

1.8. Верхня частина сітки обмежена стрічкою білого кольору, шириною 75 мм, складеної навпіл, всередині якої натягнута мотузка або шнур, що підтримують сітку.

1.9. Шнур або мотузка повинні бути міцними і забезпечувати натяг сітки на одному рівні зі стійками.

1.10. Верхня частина сітки повинна знаходитися на рівні 1.524 м в центрі корту і 1.55 м над лініями парного поля.

1.11. Між кінцями сітки і стійками не повинно бути проміжків. Якщо необхідно, кінці сітки можна прив’язати до стійок по всій висоті.
СХЕМА А

Примітка:

 1. Довжина діагоналі корту для парної гри = 14.723 м
 2. Корт, вказаний на схемі вище може бути використаний як для парних, так ідля одиночних ігор.
 3. Додаткові позначки для тестування воланів вказані на схемі В.

ВОЛАН.

2.1. Волан повинен бути виготовлений з натуральних або синтетичних матеріалів. Незалежно від матеріалу, з якого виготовлений волан, характеристики польоту, в загальному, повинні збігатися з характеристиками волана, виготовленого з натурального пера, з коркової головкою, обтягнутою тонким шаром шкіри.

2.2. Пір’яний волан.

2.2.1. Волан повинен складатися з 16 пір’я, закріплених в голівці.

2.2.2. Пір’я повинні бути однакової довжини від 62 до 70 мм при вимірі від кінця перадо вершини головки волана.

2.2.3. Кінці пір’я повинні складати коло діаметром від 58 до 68 мм.

2.2.4. Пір’я повинні бути добре зафіксовані ниткою або іншим відповідним матеріалом.

2.2.5. Головка волана повинна бути від 25 до 28 мм в діаметрі із закругленою вершиною.

2.2.6. Волан повинен важити від 4.74 до 5.50 грама.

2.3. Чи не пір’яний (пластиковий) волан

2.3.1. Натуральні пір’я замінюються синтетичними матеріалами, що імітують оперення.

2.3.2. Головка волана повинна відповідати умовам п.2.2.5.2.3.3. Розміри і маса волана повинні відповідати умовам п.п. 2.2.2, 2.2.3 та 2.2.6. Однак, через відмінності щільності та інших характеристик синтетичних і натуральних матеріалів відхилення до10% є допустимими.

2.4. Однак, за згодою Національної федерації бадмінтону в приміщеннях, де кліматичні умови і / або висота над рівнем моря унеможливлюють використання стандартного волана, можуть допускатися відхилення в загальному дизайні, швидкості польоту волана і параметрах, зазначених вище.

ТЕСТУВАННЯ ВОЛАНА НА ШВИДКІСТЬ

3.1. Щоб протестувати волан, гравець повинен використовувати сильний удар знизу з задньої лінії поля. Волан повинен бути спрямований вгору паралельно бічних лініях поля.3.2. Придатний для гри волан повинен приземлитися не ближче 530 мм і не далі 990 мм від протилежної задньої лінії корту в зоні, обмеженій мітками на схемі В.
СХЕМА В

РАКЕТКА

4.1. Розмір ракетки не повинен перевищувати 680 мм в довжину і 230 мм в ширину. Ракетка повинна складатися з двох частин, описаних в п.п. 4.1.1 – 4.1.5, як показано на схемі С.

4.1.1. Ручка – частина ракетки, яку тримає гравець.

4.1.2. Струнна поверхню – частина ракетки, якій гравець б’є по волану.

4.1.3. Обід – обмежує перетягнену струнами область ракетки.

4.1.4. Стрижень – з’єднує ручку і обід ракетки (п.4.1.5.)

4.1.5. Перехідник (якщо він є) з’єднує стрижень з ободом ракетки.
СХЕМА З

4.2. Струнна поверхню:

4.2.1 повинна бути плоскою і складатися з пересічних струн, поперемінно переплетених в місцях перетину. Натяжка повинна бути, в цілому, однорідної, тобто однаково густий як в центрі, так і по краях перетягнутою області;

4.2.2 і не повинна бути більше 280 мм в довжину і 220 мм в ширину. Однак струни можуть також перетягувати область ракетки, яка носить назву перехідник, за умови, що:

4.2.2.1 ширина цієї області не повинна бути більше 35 мм; і

4.2.2.2 загальна довжина перетягнутою частини ракетки не повинна перевищувати 330 мм.

4.3. ракетка:

4.3.1 не повинна містити додаткових предметів і виступів крім тих, яківикористовуються, щоб обмежити знос і розриви струн, вібрацію або для змінибалансу, або для прикріплення ручки шнуром до руки гравця. Всі ці пристосуванняповинні бути помірного розміру і розташовані в місцях призначення;

4.3.2 і не повинна містити пристосувань, які роблять можливим змінагравцем форми ракетки.

5.ПРИПУСТИМИЙ ІНВЕНТАР.

Міжнародна федерація бадмінтону уповноважена регулювати всі питання відповідності специфікаціям ракеток, воланів і обладнання, що використовується в грі. Обговорення даного питання може бути проведено з ініціативи самої BWF або за заявкою будь-який з зацікавлених сторін: будь-якого гравця, представника технічного комітету турніру, виробника інвентарю, національної федерації або їх членів.6. жеребкування

6.1. Перед початком матчу проводиться жеребкування. Сторона, яка виграла жеребкування, може відповідно до пунктів правил 6.1.1 або 6.1.2 вибрати:

6.1.1 подачу або прийом подачі;

6.1.2 початок гри на одній або іншій половині корту.

6.2. Сторона, яка програла жеребкування, приймає залишився вибір.

 1. РАХУНОК

7.1. Матч складається з 3 геймів (крім випадків, зазначених у додатках 2 і 3) і проводиться до виграшу двох геймів з трьох.

7.2. Гейм виграє сторона, яка першою набирає 21 очко, крім випадків, зазначених у пунктах 7.4 та 7.5.

7.3. Стороні, яка виграла розіграш, зараховується очко. Сторона виграє розіграш, якщо суперник припускається помилки, або якщо волан вийшов з гри, торкнувшись корту на стороні суперника.

7.4. За рахунку “20:20”, сторона, перша отримала перевагу в 2 очки, виграє гейм.

7.5. За рахунку “29:29”, сторона, що виграла 30-е очко, виграє гейм.

7.6. Сторона, яка виграла гейм, першої подає в наступному геймі.

 1. ЗМІНА СТОРІН

8.1. Гравці повинні змінюватися сторонами:

8.1.1 після закінчення першого гейму;

8.1.2 після закінчення другого гейму, якщо їм належить грати третій гейм;

8.1.3 в третьому геймі, коли одна зі сторін першою набирає 11 очок.

8.2. Якщо гравці не помінялися сторонами, як зазначено в п.8.1, то це повинно бути зроблено, відразу ж після того як помилка була виявлена, поки волан не в грі. Існуючий рахунок залишається незмінним.

 1. ПОДАЧА

9.1. При правильній подачі:

9.1.1 жодна зі сторін не повинна допускати надмірної затримки виконання подачі, коли подаючий і приймає гравці готові до подачі. Після закінчення руху головки ракетки назад подає не повинен допускати ніякої затримки подачі (п.9.2);

9.1.2 подає і приймає повинні стояти в межах діагонально розташованих полів подачі в цілому ліній, що обмежують ці поля (схема А);

9.1.3 частина ступні обох ніг подає і приймає повинна залишатися в контакті з поверхнею корту в нерухомому стані з початку подачі (п.9.2.) І до тих пір, поки подання не буде виконана (п.9.3);

9.1.4 удар ракеткою повинен бути виконаний по голівці волана;

9.1.5 весь волан повинен знаходитися нижче талії подає гравця в момент, коли він виконує удар по ньому. Талією вважається уявна лінія навколо тіла на рівні нижньої точки нижнього ребра подає;

9.1.6 Стрижень ракетки подає в момент удару по волану повинен бути спрямований вниз;

9.1.7 ракетка подає повинна безперервно рухатися вперед з моменту початку подачі (п.9.2) і до її завершення (п.9.3);

9.1.8 політ волана повинен проходити по напряму вгору щодо ракетки подає, щоб, перелетівши через сітку (якщо того вола відбитий суперником), він приземлився на корті приймаючого (в межах квадрата подачі);

9.1.9 при спробі подати, що подає не повинен промахнутися по волану.

9.2. Коли гравці готові до подачі, перший рух головки ракетки подає гравця вперед вважається початком подачі.

9.3. Після початку подачі (п.9.2), подача вважається виконаною тоді, коли подає вдарив по волану або при спробі подати промахнувся по ньому, або упустив волан.

9.4. Подає не повинен подавати, якщо приймає не готовий до прийому подачі. Однак, який приймає, буде вважатися готовим до прийому, якщо він спробував відбити поданий волан.

9.5. У парній грі при виконанні подачі (п.п. 9.2, 9.3), партнери подає і приймає можуть займати будь-які позиції на своїх частинах поля. При цьому вони не повинні перекривати видимість ні подає, ні приймає гравцеві.

 1. одиночної гри

10.1. Квадрати подачі і її прийому

10.1.1. Гравці повинні подавати з правого квадрата (по відношенню до них) і приймати подачу в правому квадраті в тому випадку, якщо подає не набрав очок, або набрав парна кількість очок в геймі.

10.1.2. Гравці повинні подавати з лівого квадрата (по відношенню до них) і приймати подачу в лівому квадраті в тому випадку, якщо подає набрав непарну кількість очок в геймі.

10.2. Порядок гри і положення гравців на кортіПід час розіграшу волан повинен відбиватися приймаючим і подає гравцем по черзі з будь-якого становища на своєму боці корту поки волан не опиниться поза грою (п.15).

10.3. Рахунок і подача

10.3.1. Якщо подає виграє розіграш (п.7.3), йому зараховується очко. Гравець, що подає, в цьому випадку, знову подає, але з іншого квадрата.

10.3.2. Якщо приймаючий виграє розіграш (п.7.3), очко зараховується йому. Брав гравець ставати при цьому подає.

 1. Парні матчі.

11.1. На початку гейму і кожен раз, коли сторона отримує право подавати, подача виконується з правого поля подачі.

11.2. Відбити подачу повинен тільки приймає. Якщо волана торкнеться чи відіб’є його партнер, то що подає стороні зараховується очко.

11.3. Порядок гри і позиції на корті.

11.3.1. Після відбиття подачі приймаючим волан відбивається тим чи іншим гравцем що подає боку, і так далі до тих пір, поки волан не вийде з гри.

11.3.2. Після прийому подачі гравець, може відбивати волан в будь-якій позиції на своєму боці сітки.

11.4. Рахунок і подача.

11.4.1. Якщо порушення («фол» ) допустила приймаюча сторона, або волан вийшов з гри, торкнувшись поверхні корту на її боці, що подає стороні зараховується очко і подає подає знову.

11.4.2. Якщо порушення («фол» ) допустила подає сторона, або волан вийшов з гри, торкнувшись поверхні корту на її боці, що подає втрачає право продовжувати подавати, і очко не зараховується ніякої боці.

11.5. Поля подачі і прийому.

11.5.1. Гравець, який подає на початку гейму, повинен подавати (і приймати) на правому полі подачі, коли його сторона не має окулярів або має парне їх кількість цього геймі, і на лівому полі подачі при непарному їх кількості.

11.5.2. Гравець, який приймає на початку гейму, повинен приймати (і подавати) на правому полі подачі, коли його сторона не має окулярів або має парне їх кількість цього геймі, і на лівому полі подачі при непарному їх кількості.

11.5.3. Для їх партнерів порядок полів подачі протилежний.

11.6. При кожній наступній

подачі тієї ж сторони повинно змінюватися поле подачі, крім випадків передбачених в п.п. 12 і 14.

11.7. У будь-якому геймі право подавати переходить послідовно від гравця, який подавав першим у цьому геймі, до гравця, який брав перші, потім до його партнеру, далі – до одного з суперників, потім до його партнеру і т.д.

11.8. Жоден гравець не повинен подавати не в чергу, приймати не в чергу або приймати дві подачі поспіль в одному і тому ж геймі, крім випадків передбачених в п.п. 12 і 14.

11.9. Будь-який гравець сторони, що виграла може подавати першим в наступному геймі, також як і гравець сторони, що програла може приймати першим.

 

12.Помилка поля подачі.

12.1. Помилка поля подачі є досконалою, якщо гравець:

12.1.1. подає не в чергу

12.1.2. подає не з належного поля подачі

12.1.3. перебуваючи не в належному для нього поля подачі, приготувався до її прийому, і подача була здійснена.

12.2. Якщо помилка поля подачі виявлено після скоєння наступної подачі, то вона не повинна виправлятися.

12.3. Якщо помилку виявлено до скоєння наступної подачі:

12.3.1. якщо обидві сторони зробили помилки, грається «спірний»

12.3.2. якщо одна зі сторін зробила помилку і виграла цей розіграш, грається «спірний»

12.3.3. якщо одна зі сторін зробила помилку і програла цей розіграш, то помилка неї повинна виправлятися.

12.4. Якщо грається «спірний» через помилку поля подачі, розіграш переграється з виправленням помилки.

12.5. Якщо помилка поля подачі не виправлена, гра в цьому геймі повинна відбуватися зі зміненим порядком полів подачі (нової черговості подач, відповідно).

 1. Порушення.

Порушення («фол» ) має місце, якщо:

13.1. Подача виконана не за правилами (п. 9.1) або застосуються по п.9.3 або 11.2

13.2. під час гри волан:

12.2.1. падає поза межами корту

12.2.2. пролетить крізь сітку або під нею

12.2.3. НЕ перелетить через сітку

12.2.4. торкнеться стелі або стін залу

12.2.5. торкнеться тіла або одягу гравця або

12.2.6. торкнеться любого предмета або особи, що знаходиться в безпосередній близькості від корту

12.3. під час гри первісна точка контакту ракетки з воланом знаходиться не на боці того, що б’є (що б’є може супроводжувати волан ракеткою через сітку в напрямку удару)

12.4. коли волан в грі, гравець:

12.4.1. торкнеться сітки або стійок ракеткою, тілом або одягом

12.4.2. вторгнеться на бік противника понад сітки ракеткою чи тілом в будь-якого ступеня (крім випадку, дозволеного в п. 13.3)

12.4.3. вторгнеться на бік противника під сіткою ракеткою чи тілом так, що завадить противнику або відверне його

12.4.4. завадить противнику, тобто перешкодить йому в здійсненні законного удару, коли волан перетинає сітку

12.4.5. якщо гравець під час гри навмисно відволікає противника будь-якими діями, наприклад, вигуками або жестами

12.5. під час гри волан:

12.5.1. буде спійманий і затриманий на ракетці, а потім кинутий при вчиненні удару

12.5.2. буде відбитий двічі послідовно одним і тим же гравцем двома ударами

12.5.3. буде відбитий гравцем і його партнером послідовно або

12.5.4. торкнеться ракетки гравця і продовжить рух у напрямку задньої лінії корту на стороні цього гравця

12.5.5. якщо гравець винен у скандалі, повторних або систематичних проступки, передбачених п. 16.

12.5.6. якщо, при подачі, волан перелетів сітку і повис на верхній кромці її або, перелетівши сітку, застряг в ній.

 1. Спірний.

13.1. «Спірний» оголошується суддею на вишці або гравцем (якщо немає судді на вишці) для зупинки гри.

13.2. «Спірний» може бути призначений в будь непередбаченої або випадкової ситуації.

13.3. Якщо волан, пролетівши над сіткою, повисне на її верхній кромці або застрягне в ній, призначається «спірний» , крім випадку, коли це відбувається при подачі.

13.4. Якщо при подачі одночасно порушать правила подаючий і приймає, повинен бути призначений «спірний» .

13.5. Якщо подаючий подасть перш, ніж буде готовий до прийому приймає, повинен бути призначений «спірний» .

13.6. Якщо під час гри волан зруйнується, і голівка повністю відокремиться від решти частини волана, повинен бути призначений «спірний» .

13.7. Якщо лінійний суддя не бачив місця падіння волана, а суддя на вишці не в змозі прийняти своє рішення з цього приводу, має бути призначений «спірний» .

13.8. «Спірний» може піти за помилкою поля подачі, см. п. 12.3.

13.9. Якщо призначений «спірний» , розіграш з моменту останньої подачі не зараховується, і гравець, який подавав цю подачу, повинен подавати знову (крім випадку, зазначеного у п. 12).

 1. Волан не в грі.

Волан не знаходиться в грі, коли:

14.1. Він потрапляє на сітку і застряє в ній або повисає на верхній кромці сітки

14.2. він вдариться в сітку або стійку і почне падати до поверхні корту на стороні гравця, який виконав удар

14.3. він торкнеться поверхні корту (в межах обмежують його ліній або поза ними)

14.4. Оголошено «спірний» чи зафіксовано порушення («фол» ).

 1. Безперервність гри, неправильну поведінку, покарання.

15.1. Гра повинна тривати від першої подачі до завершення матчу, виключаючи випадки, передбачені в п.п. 16.2 та 16.3.

15.2. Перерви, тривалістю не більше 90 секунд між першим і другим геймами і не більше 5 хвилин між другим і третім геймами, повинні бути у всіх матчах у всіх наступних ситуаціях:

 1. у міжнародних офіційних змаганнях

16.1. у змаганнях, санкціонованих ИБФ

16.2. у всіх інших матчах (крім випадків, коли національна федерація ухвалила попередньо опубліковане рішення не використовувати такий перерва)

 1. Призупинення гри.

17.1. Коли мають місце обставини, які не залежать від гравців, суддя на вишці може призупинити гру на такий час, яке він вважатиме необхідним.

17.2. В особливих випадках Головний суддя може запропонувати судді на вишці призупинити гру.

17.3. Якщо гра припинена, досягнутий рахунок повинен зберігатися, і гра повинна бути відновлена ??з цього очка.

17.4. Ні в якому разі не повинна припинятися гра для того, щоб дати можливість гравцю відновити сили або дихання.

 1. Поради та догляд з корту.

18.1. Крім перерв, передбачених у п.п. 16.2 та 16.3, нікому з гравців не дозволяється отримувати поради під час матчу.

18.2. Крім п’ятихвилинної перерви, передбаченого в п. 16.2, нікому з гравців не дозволяється залишати корт під час матчу без згоди судді на вишці.

18.3. Суддя на вишці повинен бути єдиним суддею, який має право припиняти гру.

 1. Гравець не повинен:

19.1. Навмисно викликати затримку або призупинення ігри

19.2. Навмисне змінювати форму волана з метою змінити швидкість польоту волана

19.3. поводитися образливо

19.4. здійснювати неспортивні вчинки, які не визначаються правилами гри в бадмінтон

 1. Суддя на вишці повинен присікати будь-які порушення п.п. 16.4, 16.5 ілі16.7 за допомогою:

20.1. Винесення попередження порушнику

20.2. Оголошення «фолу» порушнику, якщо він був попереджений

20.3. у разі серйозного проступку або систематичних порушень, оголошення «фолу» порушнику потрібно негайного доповісти про проступок Головному судді, який має право дискваліфікувати порушника на даний матч.

 1. Судді і апеляція.

21.1. Головний суддя несе повну відповідальність за проведення турніру або іншого змагання, частиною якого є матч.

21.2. Суддя на вишці, якщо він призначений, відповідальний за проведення даного матчу, корт і його безпосереднє оточення. Суддя на вишці підзвітний Головному судді.

21.3. Суддя подачі фіксує порушення, допущені подає, якщо такі мають місце (п.9).

21.4. Лінійний суддя визначає, чи впав волан в межах чи за межами ліній, за якими він стежить.

21.5. Рішення всіх суддів остаточні по всіх ігрових моментів, за які даний суддя відповідальний.

 1. Суддя на вишці зобов’язаний:

22.1. Дотримуватися Правил гри і проводити їх у життя, і, зокрема, визначати «фоли» і «спірні» , коли вони мають місце

22.2. приймати рішення по апеляціях у спірних ситуаціях, якщо такі будуть, до наступної подачі

22.3. інформувати гравців і глядачів про хід матчу оголошенням рахунки

22.4. призначати і звільняти суддю подачі і лінійних після консультації з Головним суддею

22.5. якщо хто-небудь з інших суддів на корті відсутня, приймати рішення з питань його компетенції

22.6. якщо хто-небудь з інших суддів на корті не в змозі прийняти рішення, прийняти власне рішення або призначити «спірний»

22.7. фіксувати і повідомляти Головному судді про всі випадки, що стосуються п.16

22.8. передавати Головному

судді все незадоволений апеляції тільки з питань Правил гри. (Ці апеляції мають бути зроблені до виконання наступної подачі, або, якщо це кінець гейму, перш ніж апелює сторона покине корт).