Тернопільський національний медичний університет імені
І.Я. Горбачевського
Зі спортом дружити - здоровими бути!
207 20.03.2017
10 ФАКТІВ ПРО ФІТНЕС, ЯКІ ТИ НАВРЯД ЧИ ЗНАВ

  1. Якщо дивитися порно перед силовими вправами, станеш сильнішим

Прямо перед тренуванням можна зайти на один-другий порносайт і витратити на цю милу серцю справу пару хвилин. Між іншим, так ти поєднаєш приємне з корисним: недавнє дослідження показало, що перегляд чотирихвилинного порноролика перед підніманням заліза збільшує вміст тестостерону в крові, а значить, робить тебе сильнішим.

  1. Ти будеш тренуватися на 15 % ефективніше із музикою

Будь-який бігун скаже тобі те ж саме, а недавно ця істина стала науково доведеним фактом. Коли біжиш з музикою у вухах, менше замислюєшся про те, яку дистанцію вже подолав і що тобі ще належить, і процес протікає швидше і приємніше. У спортзал теж можна брати з собою плеєр і навушники: без них ти будеш виглядати по-ідіотськи, як люди, які в автобусі включають музику з динаміка телефону.

  1. Хто кидає курити, той вдвічі витриваліший

Такий факт був встановлений в ході одного американського дослідження. Багато людей намагаються кинути цю шкідливу звичку. Щоб натомість їй прийшло щось корисне, можеш почати бігати або піднімати тяжкості: від цього заняття буде багато толку.

  1. Дробове харчування нічим не краще стандартних прийомів їжі

Я чекав цього моменту, і він нарешті настав! У Канаді таки науково довели, що дробове харчування ніяким образом не розганяє метаболізм і не допомагає тобі схуднути. Якщо ти знайшов собі виправдання для перекусу, знай, що воно більше не діє!

  1. За один прийом їжі засвоюється 100 і більше грамів білка

Напевно цьому пункту радів би якийсь качок точно так само, як я зрадів попередньому. Пам’ятаєш, тобі твердили, що за один прийом їжі засвоюється 20-30 г білка? Американці поспіли і тут, встановивши, що за один раз можна примудритися засвоїти цілих сто грамів! Сподіваюся, хтось радий. Тепер він може жерти і рости. Ура.

  1. Голод допомагає боротися з раком

Періодичне голодування – це круто. Ще одна тому причина – той факт, що голод не дає рости раковим клітинам. Тепер ти працюєш і над своїм зовнішнім виглядом, і над здоров’ям одночасно. Одна суцільна користь!

  1. Коли тренуєшся на голодний шлунок, в м’язах синтезується більше білка

На більшості сайтів для качків тобі напевно скажуть, що, якщо тренуватися на голодний шлунок, твої м’язи здуються, голова закрутиться, і ти помреш. Нічого подібного. Американці примудрилися довести, що тренування на порожній шлунок корисні. Логічно : хто бігає з ранку, той розуміє, що й на голодний шлунок бігається краще.

  1. Спочатку кардіо, потім силові вправи

Ще один холівар дозволений : тепер ти не будеш сумніватися, що робити спочатку, а що – потім. Півгодини легкого кардіо, а вже потім силові вправи – так підвищується рівень тестостерону. Якщо робити в іншому порядку, ефект буде вже не таким крутим.

  1. Капа для тяги

Виявляється, капа робить піднімання тяжкості ефективнішим : рухи виходять інтенсивніше. Не зовсім зрозуміло, в чому причина такої взаємозалежності. Можливо, в тому, що кров в голові починає циркулювати активніше і тим самим підвищує активність мозку. В результаті він починає краще реагувати і регулювати роботу мускулів. А мужики – то не знали!

  1. Алкоголь знижує рівень тестостерону на 6,8%

Закінчу на оптимістичній ноті. Ніхто і ніколи не упускає шансу зайвий раз ткнути нас носом у те, що ми випиваємо : алкоголь, мовляв, і там шкідливий, і тут шкідливий – і ніякої від нього користі. Тепер дослідники і спортсмени знають з певністю, що алкоголь знижує рівень тестостерону лише незначно : якщо пити 30-40 г спирту в день, рівень тестостерону впаде лише на 6,8 відсотка. Але хто п’є щодня?