Тернопільський національний медичний університет імені
І.Я. Горбачевського
Зі спортом дружити - здоровими бути!
Звіт з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед студентів та викладачів ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України за 2020-2021 навчальний рік

Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова роботи серед студентів та викладачів ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського проводилася протягом усього 2020-2021 н.р. з дотриманням усіх заходів карантинних вимог.

Встановлено рекорд ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України в Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу.

Досягнення, які отримали нагороди може представити Віталій Прокопа, який встановив новий рекорд Європи з пауерліфтингу.

 

Так 6 вересня 2020 року у Харкові пройшов чемпіонат України з пауерліфтингу федирації WPF-Krawa. На цих змаганнях студент 3 курсу медичного факультету Прокопа Віталій, який навчається за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» у групі МТ-301 здобув золоту медаль у категорії до 75 кілограм серед юнаків 18-19 років та посів 2-ге місце у абсолютній категорії. Піднявши штагу вагою 67 кілограм, спортсмен підтвердив норматив МСМК у номінації strict curl (строгий підйом штанги на біцепс).

Не менш успішним був виступ Віталія на турнірі EPA WPA WORLD GRAND CUP, який пройшов 26-29 листопада 2020 року у місті Луцьк. На цих змаганнях наш спортсмен виступав вже у категорії до 82 кілограм (юнаки 18-19 років) та у тій самій номінації встановив новий рекорд Європи, здолавши штангу вагою 69 кілограм. Вітаємо Віталія з успішними виступами та бажаємо подальших звершень у всіх сферах життя.

 

 

Взято участь ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України в Чемпіонаті України зі сноубордингу.

Наступне досягнення наших студентів у цьому навчальному році – у Наталії  Федишин, що є учасницею юніорського Чемпіонату України зі сноубордингу.

Подія відбулася 27-28 січня 2021 року, де в туристичному комплексі «Буковель» пройшов юніорський Чемпіонат України із двох дисциплін: паралельний слалом (PSL) та паралельний слалом-гігант(PGS). Студентка 1 курсу Наталя Федишин стала учасницею юніорського Чемпіонату України зі сноубордингу. Дівчина навчається на медичному факультеті за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія». Це були перші змагання спортсменки у сезоні 2020-2021 року. Перед юніорським Чемпіонатом України відбувся і дорослий Чемпіонат України в рамках FIS, де Наталя мала можливість відкривати ці змагання першим проїздом по трасі. Сноубордингом дівчина займається з 2013 року. За цей час спортсменка виконала норматив Кандидат у майстри спорту України.

 

 

Проведено нараду спеціалістів фізичного виховання «вищої школи» Тернопільської області

 

 

Керівники Тернопільського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України провело нараду з завідувачами кафедр фізичного виховання та головами спортивних клубів університетів щодо «Організації та проведення V Відкритої Універсіади Тернопільської міської територіальної громади у 2021 році та обговорення проекту Регламенту XVI літньої Універсіади України». Нарада проводилась на базі інтернет платформі Zoom.

Головними питаннями наради були – організація та проведення спортивно-масових заходів в рамках Відкритої Універсіади Тернополя. За підсумками роботи учасників наради усі учасники команд «вишів» представлять свої пропозиції щодо учасників та видів спорту, місця проведення та можливих змін в умовах допуску учасників змагань.

Окрім обласних змагань, начальник відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Бірюков ознайомив учасників наради з проектами регламентів про проведення ІІІ зимової та  XVI літньої Універсіад України у 2021 році. В процесі роботи учасники домовились і надалі, в разі потреби, проводити наради, в доступному в сьогоднішніх реаліях форматі, на онлайн платформах та в найближчий час спільними зусиллями розпочати та провести обласну Універсіаду. З деталями можна ознайомитися за посиланням:

http://sportgart.com.ua/index.php/43-vidbulas-narada-spetsialistiv-fizichnogo-vikhovannya-vishchoji-shkoli-ternopilskoji-oblasti

Започатковано спортивну секцію з регбі у ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України

Виконавчий директор Федерації регбі Тернопільщини Ігор Білокопитий та президент Федерації регбі Тернопільщини Степан Барна під час зустрічі з ректором Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, професором Михайлом Кордою домовилися про створення регбійної команди у ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України. «Ми говорили про тісну співпрацю і напрямки розвитку такого виду спорту, як регбі. Зі свого боку будемо докладати чимало зусиль для його розвитку в ТНМУ. Очікуємо також сприяння з боку університету. Віримо, що спільними силами можна створити потужну команду, яка буде представляти ТНМУ і наше місто на різних спортивних змаганнях», – розповів Ігор Білокопитий. Він додав, що федерація зі свого боку допоможе підготувати тренерів з числа персоналу Тернопільського медуніверситету, надаватиме підтримку у форматі проведення семінарів і тренінгів для тренерського складу.

 

Пройшов відкритий зимовий чемпіонат «Кубок Прикарпаття 2021» зі спортивного плавання в категорії «Мастерс»

 

 

20 лютого 2021 року у місті Івано-Франківську пройшов Відкритий зимовий чемпіонат міста та області «КУБОК ПРИКАРПАТТЯ» зі спортивного плавання в категорії «МАСТЕРС». На цьому турнірі успішно виступив доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання, майстер спорту з плавання Віктор Назарук. У своїй віковій категорії він переміг у двох дисциплінах 100 та 200 метрів комплексним плаванням та встановив 2 рекорди Тернопільської області.

 

 

Проведено телемарафон «Здорові та активні»

7 квітня 2021 року на телеканалі Тернопіль 1 проходив 5 годинний марафон «Здорові та активні», організаторами якого були Тернопільський центр фізкультури і спорту та Тернопільська міська рада. Протягом 300 хвилин було обговорено про здоровий спосіб життя, фізичну активність, збалансоване харчування та правильне дихання. В даному марафоні приймали участь  лікарі і вчителі, фітнес тренери та масажисти, міський голова та представники міського центру фізкультури і спорту. На завершення телемарафону слово дали керівнику ГО «Центр чжун юань циган» Віктору Шадріну, який розповів про ціґун, як стародавнє китайське мистецтво саморегуляції енергії. Підвести підсумки важливості занять фізичною активністю для здоров’я людини запросили старшого викладача кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського Новакову Любов Володимирівну.

 

Проведення практичних занять з навчальної дисципліни «Види оздоровчо-рухової активності» в ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України протягом 2020-2021 навчального року

 

 

Дисципліна «Види оздоровчо-рухової активності» є нормативною і викладається на 1-3 курсі для студентів медичного факультету за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія».

Вивчення дисципліни «Види оздоровчо-рухової активності» формує у студентів цілісну уяву про оздоровчу фізичну культуру та фізичну реабілітацію, забезпечує фундаментальну підготовку та набуття практичних навичок для наступної професійної діяльності фізичного терапевта (фахівця з фізичної реабілітації), ознайомлює із кваліфікаційними характеристиками осіб, які працюватимуть у фізичній реабілітації в майбутньому.

Базові знання за результатами навчання, які необхідні студенту для подальшої роботи отримують студенти, опановуючи дисципліни «Види оздоровчо-рухової активності»; «Вступ до спеціальності»; «Анатомія людини»; «Фізіологія людини». Знання з навчальної дисципліни «Види оздоровчо-рекреаційної рухової активності» можуть бути використані під час вивчення та проведення практичних занять з таких навчальних дисциплін, як «Біомеханіка та клінічна кінезіологія», «Ерготерапія при ДЦП», «Фізична реабілітація при захворюваннях опорно-рухового апарату», «Основи ерготерапії», «Основи фізичної реабілітації», Фізична реабілітація при хірургічних захворюваннях», «Клінічна практика при захворюваннях опорно-рухового апарату» та інш.

 

Відбувся ІІІ традиційний шаховий онлайн-турнір «Chess spring 2021 Arena»

 

 

1 квітня 2021 року був проведений ІІІ традиційний шаховий онлайн-турнір «Chess spring 2021 Arena», де учасниками були і студенти ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України. У цих спортивних змаганнях взяли участь 29 осіб, що на 7 учасників становило більше, ніж у минулому році. Дані показники свідчать про популяризацію шахів серед студентів Тернопільського національного медичного університету та в цілому в Україні. Упродовж 90 хвилин змагань було зіграно 127 партій та зроблено 7713 ходи. За кожну перемогу в шаховій партії учасник отримував 2 бали, за нічию – 1, за поразку – 0.  За результатом проведення даного турніру місця переможців розподілились таким чином: – перше місце посів Олександр Іванюк ТНМУ (ММ-507), – друге місце –Якимчук Михайло ТНМУ (інтерн-стоматолог), – третє місце вдалося вибороти студенту другого курсу факультету іноземних студентів ТНМУ – Muhammad Talha (ІМ 230).

Вітаємо переможців турніру «Chess spring 2021 Arena». Нагородження цінними призами відбудеться після завершення карантину. На даний час  бажаємо усім учасникам успіхів та наснаги в удосконаленні шахової майстерності.